niedziela, 14 grudnia 2025 03:06
Reklama

Dni Pelplina – gwiazdą grupa Big Day

PELPLIN. Cztery dni potrwa świętowanie Dni Pelplina. Organizatorzy zaplanowali ucztę nie tylko dla ciała, ale także dla ducha.
Dni Pelplina – gwiazdą grupa Big Day
Święto miasta odbywa się na pamiątkę wizyty Jana Pawła II, który 6 czerwca 1999 r. odprawił w Pelplinie mszę św. Od tamtych pamiętnych dni w tym roku mija dziewięć lat.

Trochę poezji…
Wydarzeniem towarzyszącym Dniom Pelplina jest XIII Pomorski Festiwal Poetycki im. ks. Janusza St. Pasierba. W czwartek, 5 czerwca o godz. 18.00, w sali kominkowej przy kościele Bożego Ciała odbędzie się autorskie spotkanie z poetą prof. Kazimierzem Nowosielskim. Dzień później, w Auli Wyższego Seminarium Duchownego, podczas finałowego koncertu ogłoszone zostaną wyniki festiwalu (godz. 14.15).

Trochę muzyki…
Sobotnie wydarzenia rozpoczną się od uroczystego przemarszu mieszkańców gminy Pelplin i wszystkich gości ul. Mickiewicza (sprzed Urzędu Miasta i Gminy na Targowisko Miejskie), zaplanowanego na godz. 16.00. Na targowisku Dni Pelplina zostaną oficjalnie otwarte przez burmistrza Andrzeja Stanucha. Zanim na starcie pojawią się zawodnicy IX Biegu Papieskiego (godz. 17.00), na scenie wystąpią dzieci i młodzież szkolna (godz. 16.30). Obok biegaczy rywalizować będą także panie z Kół Gospodyń Wiejskich (turniej gminny rozpocznie się o godz. 17.30). Od godz. 18.40 obchody święta miasta zdominują muzycy. Wystąpi rockowy Mister Minister z Pelplina, zespół West Ice oraz…
- Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie zespół Big Day znany m.in. z przeboju „Dzień gorącego lata” – informuje Piotr Łaga, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury. - Zespół w tym roku wydał nową płytę pt. „Prawie Proste Piosenki”. Jest to ich siódma studyjna płyta.
Koncert grupy zaplanowano na godz. 21.00. Dwie godziny później rozpocznie się zabawa taneczna, do której przygrywać będzie zespół Oktawa, a która potrwa do godz. 3.00. Na mieszkańców miasta będzie również czekać darmowa grochówka, wesołe miasteczko, dmuchane zamki, quady, a nawet ścianka wspinaczkowa.

…i chóry na deser
W niedzielę – ostatni dzień święta miasta – ul. Mickiewicza zamieni się w… salę wystawienniczą. Od godz. 10.00 do 15.00 zostaną zaprezentowane zdjęcia starego Pelplina oraz prace lokalnych artystów. O godz. 11.30, przed mszą św. w katedrze, przedszkolaki zaprezentują program artystyczny pt. „Pięć minut dla papieża Jana Pawła II”. W południe i godzinę później z wieży zegarowej w centrum miasta zostanie odegrany hejnał Pelplina. O godz. 15.00, na Górze Jana Pawła II, zostanie odprawione nabożeństwo czerwcowe z uroczystą oprawą – wypuszczeniem gołębi i balonów. Dni Pelplina zakończą się w katedrze koncertem chórów „W hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II” (godz. 20.00, wstęp wolny). Wystąpią: Skarszewskie Towarzystwo Śpiewacze, Cor Jesu z Piec oraz Parafialny Chór Młodzieżowy działający przy parafii pw. św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 7°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 28 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama