sobota, 28 marca 2026 18:57
Reklama

Trójnogi Księciunio czeka na przyjaciela

TCZEW. W Adopcje z tczewskiego schroniska. Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt, prowadzonym przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt (OTOZ) „Animals” w Tczewie, na nowych właścicieli czeka wiele psów.
Trójnogi Księciunio czeka na przyjaciela
Tym razem przedstawiamy dość nietypowego bohatera…

Szaleje na spacerach
- Księciunio trafił do nas po wypadku, był potrącony przez samochód – opowiada o trójnogim psiaku kierownik schroniska Joanna Sobaszkiewicz. - Na początku było z nim źle, ale się jakoś wylizał. Tylko łapka została bezwładna i musieliśmy amputować, bo wlókł ją za sobą i boleśnie obcierał. Jest dosyć szczekliwy, ale to dlatego, że próbuje zwrócić na siebie uwagę. Uwielbia być głaskany i znajdować się w centrum uwagi. Na spacerach - pomimo swojego kalectwa - szaleje i czasem zdarzy mu się stracić równowagę, ale już chyba zapomniał o swojej czwartej łapce i wspaniale daje sobie radę bez niej.

Nie lubi klatki
Amputacji dokonał lekarz weterynarii specjalista chirurg Maciej Malec:
- Dobrze byłoby, gdyby pies po takich przejściach znalazł dom pełen ciepła. Jest on jeszcze młodym zwierzęciem, więc na pewno przysporzy radości na lata. Dobrze zniósł amputację, a rana dawno już się wygoiła i pies nie stanowi obecnie żadnych problemów. Jest zdrowy i skory do zabawy.
Księciunio rzeczywiście bardzo lubi wychodzić na spacery i jest bardzo żywym psiakiem, niechętnie wraca do swojej klatki, w której spędza życie z innymi czworonogami. Nie będzie przyszłemu właścicielowi przysparzał kłopotów i nie jest inny od zwykłych psów. Bo Księciunio jest niezwykły nie tylko z uwagi na swoje trzy nogi, ale też na wolę życia i z powodu cierpień, jakie musiał przeżyć.

Zostań wolonatriuszem
Adopcja kosztuje symboliczne pieniądze, które są przeznaczone na potrzeby schroniska. Psy są szczepione, odrobaczane i czipowane, posiadają książeczkę zdrowia.
Schronisko tczewskie od stycznia br. jest prowadzone przez  OTOZ „Animals”, Schronisko w Tczewie, mieści się przy ul. Malinowskiej, tel. 058/ 531-96-56, e-mail: [email protected], nr konta: 81 1020 1909 0000 3402 0107 9615.
Każdy może pomóc zwierzętom w różny sposób. Najważniejszy cel to taki, by psów w schronisku nie musiało być. Czworonogi czekają na adopcję oraz dom pełen ciepła, bez bólu i cierpień. Tęsknią. Jeśli adopcja psa jest niemożliwa, można wesprzeć schronisko w różny sposób: zostać wolontariuszem, podarować karmę, środki czystości czy dokonać wpłaty. Wszystkie informacje na temat działalności schroniska w Tczewie można znaleźć na stronie www.tczew.otoz.pl. Strona jest cały czas uzupełniana.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

ft 24.07.2008 12:11
Bardzo popieram akcje przygarniania zwierzaków, moj kundelek przyszedł do mnie z ulicy, jest już ze mną 13 lat, bardzo jest przywiązany i oddany. Zachęcam ludzi do tego typu aktywności.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Reklama
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 7°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rolTreść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniuAutor komentarza: Bob sandersTreść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kinaŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: To szkoda że zamykają kinoŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama