niedziela, 14 grudnia 2025 03:03
Reklama

Jeden na gazie - wielu poszkodowanych

STAROGARD GD. 3 samochody zderzyły się na ulicy Kolejowej w Starogardzie Gd. Do kolizji doszło na skrzyżowaniu z ulicą Skarszewską, gdzie kierujący audi najechał na jadącego w tym samym kierunku seata, a ten z kolei uderzył w znajdującego się z przodu forda. Reakcję łańcuchową rozpoczął nietrzeźwy kierowca audi.
Wczoraj około godziny 15:10 na ulicy Kolejowej w Starogardzie Gd. nietrzeźwy kierowca audi spowodował kolizję drogową, podczas której zderzyło się jednocześnie kilka pojazdów. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu z ulicą Skarszewską.  

Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, do kolizji doszło po tym, jak 52-letni kierowca audi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Jego auto wpadło na jadącego w tym samym kierunku seata, a ten z kolei uderzył w znajdującego się z przodu forda.
- Wiadomo, że kierowca audi spożywał wcześniej alkohol - wyjaśnia mł. asp. Marcin Kunka z KPP Starogard Gd. - Badanie alkomatem wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Zblewo stracił prawo jazdy. Niebawem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat więzienia. Ponadto kierowca audi nie uniknie odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej. Za popełnienie tego wykroczenia grozi do 500 zł mandatu.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 7°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 28 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama