czwartek, 18 grudnia 2025 11:33
Reklama

Wpadły w kryzys na koniec sezonu. Samborzanki zdegradowane

Spełnił się czarny scenariusz. Piłkarki ręczne Aussie Sambora w dwumeczu barażowym z PCM Kościerzyna nie wytrzymały presji, zagrały dużo poniżej swoich możliwości i przegrały. Porażka jest bolesna - oznacza spadek z superligi.
Wpadły w kryzys na koniec sezonu. Samborzanki zdegradowane

To był ostatni i najważniejszy zarazem mecz w sezonie dla obu drużyn. Kilka dni wcześniej w Kościerzynie wicemistrz I ligi PCM wygrał 21:15, co było sporą niespodzianką. Podczas rewanżu w Tczewie Hala Powiatowego Centrum Sportu wypełniła się kibicami miejscowymi, którzy wierzyli w odrobienie przez samborzanki strat z pierwszego spotkania, i fanami z Kościerzyny, którzy liczyli na awans do superligi swojego zespołu. Samborzanki po raz trzeci walczyły o utrzymanie w superlidze dla kościerzynianek był to trzeci baraż o superligę - poprzednie przegrały.

Pierwsza połowa przypominała mecz w stolicy kaszub. Padło mało bramek, a obie drużyny walczyły bardzo mocno i cierpliwie w obronie. Na początku to zespół Dariusza Męczykowskiego był o krok przed samborzankami. Podopieczne trenera Bartłomieja Peplińskiego miały duże problemy w ataku, znów nieskuteczne były rozgrywające Aussie Sambora, ale sytuację ratowały skrzydłowe. Do przerwy było 8:7 dla PCM, a bramki dla gospodyń zdobywały tylko Katarzyna Pasternak i Hanna Strzałkowska. Na początku drugiej połowy tczewianki wlały nadzieje w serca swoich kibiców. Objęły prowadzenie 10:9  i wydawało się, że mogą przełamać rywalki. Nic z tego. Zespół gości znów zatrzymał samborzanki. Spotkanie zaczęło przypominać to sprzed kilku dni.  W obronie Aussie Sambor grał dobrze, ale najbardziej rzucała się w oczy niemoc w ataku tczewskich rozgrywających - nieskuteczne rzuty, akcje indywidualne, nieudane podania. Z minuty na minutę kościerzynianki przechylały szalę zwycięstwa na swoją stronę. Gdy padła bramka dająca prowadzenie PCM 15:12 jasne stało się, że samborzanki nie są w stanie wygrać rywalizacji barażowej.

W drugiej połowie padło tylko 7 bramek, a spotkanie ekipa PCM wygrała 15:14, w dwumeczu była lepsza o 7 trafień. Po końcowej syrenie kościerzynianki eksplodowały radością, a nasze zawodniczki były zrozpaczone - miały głowy spuszczone, a oczy pełne łez.

PCM po raz pierwszy awansował do superligi, Samborowi po raz trzeci nie udało się utrzymać w najwyższej klasie rozgrywkowej, choć wydawało się, że w tym sezonie wreszcie osiągną swój cel. Zabrakło niewiele, porażka okazała się bardzo bolesna, bowiem tczewski zespół wpadł w kryzys w najważniejszym momencie. Tczewianki z pewnością stać było na utrzymanie, ale w ostatnich meczach pod presją nie były w stanie zagrać tak jak potrafią.

Aussie Sambor Tczew - PCM Kościerzyna 14:15 (7:8)

Aussie Sambor
: Kordunowska-Lupa, Wiercioch - Pasternak 7, Strzałkowska 3, Tomczyk 2, Bilenia 1, Krajewska 1 oraz Balsam, Belter, Nowicka, Domnik, Skonieczna.

PCM:
 D. Brzezińska - Górna 4, Żukowska 3, Ziołkowska 2, N. Brzezińska 2, Jakubowska 2, Ziemienowicz 1, Wójcik 1 oraz Białek, Sus, Wasak.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zamglenia

Temperatura: 3°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama