sobota, 31 stycznia 2026 20:06
Reklama
Reklama

Ósme zwycięstwo samborzanek

Sambor Tczew pokonał MTS Żory w meczu I ligi kobiet 33:27 (16:11). Korzystny wynik był zagrożony tylko w 25 min, gdy był remis 10:10. 
Ósme zwycięstwo samborzanek

Mecz rozegrano w Malborku. Wynik otworzyła Justyna Domnik. Wyrównała Edyta Grudka. W 10 min po rzucie Alicji Szprengier było 6:2 dla Sambora, a w 15 min po trafieniu Oktawii Majorowskiej już 9:4. Dobra skuteczność Magdaleny Reichel pozwoliła MTS-owi dojść na 10:10. W ostatnich czterech minutach pierwszej połowy trzy bramki Anny Meger oraz po jednej Magdaleny Maszoty i Szprengier wyprowadziły Sambor na 16:11. W drugiej odsłonie trafiły dla Żor Małgorzata Olfans i Grudka i było 16:13. Szybko grę uspokoiły bramki Domnik (2), Maszoty i Szprengier (20:15). W 45 min Majorowska (6 bramek, w tym dwa lobem nad Kolasińską) dała najwyższe prowadzenie 26:18. W 57 min po dwóch karnych Domnik (10 bramek mimo indywidualnego krycia od połowy boiska) było 31:24 i wygrana Sambora nie podlegała dyskusji. Co ciekawe, w składzie tczewskiej ekipy było tylko 9 zawodniczek, u rywalek 8. W ostatnim meczu sezonu (7 maja) Sambor zagra na wyjeździe z Koroną Handball Kielce, której jesienią uległ tylko 24:25 (14:11). Na razie samborzanki zajmują 5 miejsce z 17 pkt. O ich pozycji zadecyduje też wynik meczu MTS Kwidzyn- MKS AZS UMCS Lublin.
 

Sambor Tczew - MTS Żory 33:27 (16:11)

Sambor: Skonieczna, Frankowska - Domnik 10, Szprengier 6, Maszota 6, Majorowska 6, Meger 4, Zwolak 1 oraz Muller. Karne: 6/6. Kary: 2 min (Majorowska 2 min).

MTS: Kolasińska - Reichel 7, Olfans 6, Matusik 5, Romanowska 4, Grudka 3, Pietrzak 2, oraz Postupalska. Karne: 2/5. Kary: 4 min (Postupalska 2 min, Matusik 2 min).


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: -9°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1024 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rolTreść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniuAutor komentarza: Bob sandersTreść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kinaŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: To szkoda że zamykają kinoŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama