piątek, 20 lutego 2026 00:26
Reklama
Reklama

Chodnik przy ul. Łąkowej czeka na środki... z Unii

– Dlaczego wymieniono tylko część nawierzchni chodnika w ul. Łąkowej w Tczewie – pyta pan Sławomir. – Tu polbruk, kawałek dalej stare płytki, a jeszcze dalej przełożone stare. Całość wygląda nieciekawie. Zabrakło pieniędzy? Urzędnicy uspokajają, że wszystko w swoim czasie.
Chodnik przy ul. Łąkowej czeka na środki... z Unii

Część chodnika w ul. Łąkowej (po lewej stronie jezdni w kierunku Kanału Młyńskiego) była w fatalnym stanie, jak mało gdzie w mieście. Po pokrzywionych, wyszczerbionych płytach problem z chodzeniem miały nie tylko starsze osoby. Buty zdzierali wszyscy. Teraz ułożono kostkę z polbruku na odcinku pomiędzy ul. Kolejową a ul. Żuławską. Jest też trochę polbruku od strony mostu. A co z resztą?

- Chodnik na całości nie został przełożony z prostej przyczyny – informuje Wojciech Rytlewski z Miejskiego Zarządu Dróg w Tczewie. - Z uwagi na to, że na tej ulicy będziemy budować ścieżkę rowerową w ramach Wiślanej Trasy Rowerowej z udziałem środków unijnych. Dlatego nie chcemy mieszać spraw. Żeby nie było, że za coś Unia Europejska mogła nam zapłacić, a zrobiliśmy nową nawierzchnię za swoje. Dlatego polbruk położyliśmy tylko na tym fragmencie. Poprawiliśmy też dziury w nawierzchni na przystanku autobusowym. (...)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

eryk 03.11.2016 11:04
A Czatkowską i most na kanale młyńskim kiedy wyremontujecie? Ile macie zamiar płacić odszkodowań za zniszczone zawieszenie?

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: -7°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rolTreść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniuAutor komentarza: Bob sandersTreść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kinaŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: To szkoda że zamykają kinoŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama