Jak dowiedzieliśmy się w Wojewódzkiej Radzie SLD obecny prezydent Starogardu Gd. szykuje się do powrotu na Wiejską w Warszawie. Wcześniej w latach 2001 – 2005 był już posłem IV kadencji, teraz zamierza wspomóc szeregi słabnącego na Pomorzu Sojuszu. Niestety w ubiegłym tygodniu prezydent był nieuchwytny, dlatego pozostały jedynie domysły przyczyn tej zaskakującej decyzji.
Być może na decyzję prezydenta wpłynęły coraz słabsze wyniki sondaży i krytyka ze strony opozycji. Rywalami w wyścigu o prezydencki fotel mieli być Daniela Chrapkiewicz, obecna poseł oraz Ryszard Gajda, miejski radny. Najprawdopodobniej to nie z ich strony miało przyjść zagrożenie dla Edmunda Stachowicza.
Do wyborów z ramienia PO szykuje się Sławomir Neumann, poseł, były starosta starogardzki. Jedna z lokalnych drukarni rozpoczęła już nawet drukowanie plakatów z wizerunkiem kandydata PO. Informacja, którą otrzymaliśmy od jednego z lokalnych polityków wydaje się być - na czwartek - w 100% pewna.
Ostra walka o prezydencki fotel rozpoczęta. Powrót roku na starogardzkiej scenie politycznej
STAROGARD GD. Nieoczekiwana zwrot w nierozpoczętej jeszcze na dobre kampanii na stanowisko prezydenta Starogardu Gd. Jak się dowiedzieliśmy, obecny prezydent Edmund Stachowicz nie wystartuje w tegorocznych wyborach samorządowych, ale już przygotowuje się do roli posła. To nie jedyne zaskoczenie rodem z Kociewia. Na lokalnej scenie politycznej szykuje się powrót roku.
- 01.04.2010 00:00 (aktualizacja 21.08.2023 15:30)

Reklama





Napisz komentarz
Komentarze