środa, 4 lutego 2026 10:53
Reklama
Reklama

Wybiorą firmę ubezpieczeniową

POWIŚLE. Starostwo Powiatowe Kwidzyna ubezpieczy swój cały majątek. W wyborze najkorzystniejszej oferty pomaga samorządowi firma brokerska. Andrzej Fortuna, wicestarosta kwidzyński, podkreśla, że przygotowując specyfikację zwrócono uwagę między innymi na aktualizację wartości mienia.
- Chcemy także aby udział własny przy likwidacji szkody był bardziej korzystny dla nas. Musimy prawdopodobnie liczyć się z minimalnie wyższą stawką po ubiegłorocznym pożarze. To reguła w firmach ubezpieczeniowych, które podwyższają składki wszystkim, jeśli w ciągu ostatnich trzech latach musiały wypłacać odszkodowanie. Przetarg obejmie ubezpieczenie nie tylko samego starostwa, ale mienie wszystkich naszych jednostek. Będziemy mieli wówczas pewność od jakich zdarzeń wypłacane będą ewentualne odszkodowania i że całe nasze mienie jest objęte ubezpieczeniem - wyjaśnia Andrzej Fortuna.
Powiat przy ubezpieczaniu mienia korzysta z pomocy brokera.
- Jest to doradca, który działa w naszym imieniu. Bardzo dużą pomoc ze strony brokera uzyskaliśmy przy likwidacji szkody po pożarze. Przyznam się, że początkowo nie byłem entuzjastą w kwestii powierzenia spraw ubezpieczeniowych brokerowi, ale okazało się to bardzo dobre rozwiązanie - twierdzi Andrzej Fortuna.
Nowe ubezpieczenie majątku powiatu kwidzyńskiego ma objąć okres trzech lat.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: -9°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 22 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rolTreść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniuAutor komentarza: Bob sandersTreść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kinaŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: To szkoda że zamykają kinoŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama