środa, 11 lutego 2026 15:05
Reklama
Reklama
Reklama

Wyrzucono nieznane chemikalia

  Na poboczu drogi wojewódzkiej nr 522, między Trumiejami a Łodygowem, nieznany sprawca wyrzucił około stu szklanych pojemników. Buteleczki o pojemności od 0,2 l do 2 l zawierały stałe i płynne substancje chemiczne Na miejsce natychmiast skierowano strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie, którzy zabezpieczyli teren oraz zintensyfikowali substancje na podstawie etykiet znajdujących się na opakowaniach (m.in. kwas wersenowy, izopropanol, cykloheksanon, alkohol dwuacetanowy, siarczan BaSo4, eter etylowy). Zebrano porzucone opakowania oraz substancje stałe i glebę do pojemników. -Działania prowadzono w ochronnych ubraniach chemicznych oraz w sprzęcie ochrony dróg oddechowych – wyjaśnia Jan Chodukiewicz, rzecznik Komendanta PSP w Kwidzynie. – W uzgodnieniu z przedstawicielami starostwa zabezpieczone pojemniki przetransportowano do Przedsiębiorstwa Usług Sanitarnych w Kwidzynie. O zdarzeniu powiadomiono pełnomocnika starosty wydziału ochrony środowiska, wójta gminy Gardeja, komendanta powiatowego PSP w Kwidzynie i zastępcę komendanta powiatowego PSP w Kwidzynie oraz zarządcę drogi. Powiat powiadomił natomiast o tym znalezisku marszałka województwa pomorskiego. -Chemikalia zostały znalezione na drodze wojewódzkiej, więc starostwo będzie występowało do marszałka o pokrycie kosztów zabezpieczenia znalezionych chemikaliów, a także kosztów ich przewiezienia do PUS oraz utylizacji. Na miejsce natychmiast skierowano strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie, którzy zabezpieczyli teren oraz zintensyfikowali substancje na podstawie etykiet znajdujących się na opakowaniach (m.in. kwas wersenowy, izopropanol, cykloheksanon, alkohol dwuacetanowy, siarczan BaSo4, eter etylowy). Zebrano porzucone opakowania oraz substancje stałe i glebę do pojemników. -Działania prowadzono w ochronnych ubraniach chemicznych oraz w sprzęcie ochrony dróg oddechowych – wyjaśnia Jan Chodukiewicz, rzecznik Komendanta PSP w Kwidzynie. – W uzgodnieniu z przedstawicielami starostwa zabezpieczone pojemniki przetransportowano do Przedsiębiorstwa Usług Sanitarnych w Kwidzynie. O zdarzeniu powiadomiono pełnomocnika starosty wydziału ochrony środowiska, wójta gminy Gardeja, komendanta powiatowego PSP w Kwidzynie i zastępcę komendanta powiatowego PSP w Kwidzynie oraz zarządcę drogi. Powiat powiadomił natomiast o tym znalezisku marszałka województwa pomorskiego. -Chemikalia zostały znalezione na drodze wojewódzkiej, więc starostwo będzie występowało do marszałka o pokrycie kosztów zabezpieczenia znalezionych chemikaliów, a także kosztów ich przewiezienia do PUS oraz utylizacji.
Wyrzucono nieznane chemikalia

Na miejsce natychmiast skierowano strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie, którzy zabezpieczyli teren oraz zintensyfikowali substancje na podstawie etykiet znajdujących się na opakowaniach (m.in. kwas wersenowy, izopropanol, cykloheksanon, alkohol dwuacetanowy, siarczan BaSo4, eter etylowy). Zebrano porzucone opakowania oraz substancje stałe i glebę do pojemników.

-Działania prowadzono w ochronnych ubraniach chemicznych oraz w sprzęcie ochrony dróg oddechowych – wyjaśnia Jan Chodukiewicz, rzecznik Komendanta PSP w Kwidzynie. – W uzgodnieniu z przedstawicielami starostwa zabezpieczone pojemniki przetransportowano do Przedsiębiorstwa Usług Sanitarnych w Kwidzynie.

O zdarzeniu powiadomiono pełnomocnika starosty wydziału ochrony środowiska, wójta gminy Gardeja, komendanta powiatowego PSP w Kwidzynie i zastępcę komendanta powiatowego PSP w Kwidzynie oraz zarządcę drogi. Powiat powiadomił natomiast o tym znalezisku marszałka województwa pomorskiego.

-Chemikalia zostały znalezione na drodze wojewódzkiej, więc starostwo będzie występowało do marszałka o pokrycie kosztów zabezpieczenia znalezionych chemikaliów, a także kosztów ich przewiezienia do PUS oraz utylizacji.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Ches 08.04.2014 17:34
W połowie drogi między Otoczynem a Morawami również ktoś zrzucił na pobocze z 500l śmieci. Leżą od kilku tygodni i zastanawiam się czy wogóle jest jakaś osoba z urzędu która nadzoruje utrzymanie porządku w gminie Gardeja, bo to nie pierwszy przypadek.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
05.04.2014 14:44
teraz takie znaleziska będą czymś normalnym, jakiś idiota wymyślił że ktoś kto chce się tego pozbyć legalnie musi płacić za utylizację..... Nie jestem zaskoczony

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Reklama
Reklama
zamglenia

Temperatura: 1°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 988 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rolTreść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniuAutor komentarza: Bob sandersTreść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kinaŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: To szkoda że zamykają kinoŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama