sobota, 31 stycznia 2026 14:42
Reklama
Reklama

Martina Kędziora z minimum na ME Juniorów

Martina Kędziora zajęła V miejsce na dystansie 200 m stylem klasycznym w Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w Szczecinie. Siedemnastoletnia juniorka MTS Kwidzyn uzyskała czas 2:35,06 i tym samym wypełniła minimum Polskiego Związku Pływackiego na Mistrzostwa Europy Juniorów. Mistrzostwa starego kontynentu odbędą się na Wgrzech w dniach 6-10 lipca.
Martina Kędziora z minimum na ME Juniorów

W swoim starcie eliminacyjnym Martina zajęła IV miejsce z czasem 2:36.54. Wówczas triumfowała Agnieszka Ostrowska z AZS PWSZ Racibórz, która uzyskała wynik 2:34.59. Tuż za nią znalazły się Paulina Zachoszcz (AZS UWM Olsztyn) – 2:35.26 oraz Agnieszka Rutkowska (Skalar Słupsk) – 2:35.94.

Finał A wygrała natomiast Paulina Zachoszcz (AZ UWM Olsztyn), która dystans 200 m pokonała w czasie 2:30.16. Drugie miejsce zajęła Weronika Paluszek (AZS AWF Warszawa) – 2:30.90, trzecie: Agnieszka Ostrowska (AZS PWSZ Racibórz) – 2:31.62, a czwarte: Angelika Wikieł (AZS UWM Olsztyn) – 2:34:86. Martina Kędziora zajęła piątą lokatę z wynikiem 2:35.06, wypełniając jednocześnie minimum Polskiego Związku Pływackiego na Mistrzostwa Europy Juniorów, które na początku lipca odbędą się na Węgrzech.

 

Wyniki finału A na 200 m stylem klasycznym kobiet

1.Paulina Zachoszcz (AZS UWM Olsztyn)                  2:30.16

2.Weronika Paluszek (AZS AWF Warszawa) 2:30.90

3.Agnieszka Ostrowska (AZS PWSZ Racibórz)         2:31.62

4.Angelika Wikieł (AZS UWM Olsztyn)                     2:34.86

5.Martina Kędziora (MTS Kwidzyn)                           2:35.06

6.Paulina Uryga (AZS AGH Kraków)             2:35.63

7.Wiktoria Nieszporek (UKS 190 Łódź)                    2:35.89

8.Agnieszka Rutkowska (Skalar Słupsk)                     2:37.00

9.Weronika Hallmann (1 Solex Lębork)                      2:37.67

10.Żaklina Wikieł (Kormoran Olsztyn)            2:38.22


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: -8°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 28 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rolTreść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniuAutor komentarza: Bob sandersTreść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kinaŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: To szkoda że zamykają kinoŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama