W czwartek ok. godz. 21.30 w Leśnie policjanci z bruskiego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik rolniczy. Za kierownicą siedział 64-letni mieszkaniec powiatu chojnickiego. Mężczyzna nie okazał funkcjonariuszom dowodu rejestracyjnego i nie miał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że wcześniej spożywał alkohol. W alkomat wydmuchał ponad 1,60 promila alkoholu.
Tego samego dnia w Lubni policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 23-letniemu kierowcy mercedesa. Mieszkaniec powiatu chojnickiego miał w organizmie ponad 2,30 promila alkoholu i podobnie jak poprzednik jechał bez wymaganych uprawnień.
Kierowcy przed sądem odpowiedzą za popełnione wykroczenia oraz za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara do dwóch lat więzienia. (KWP)
Reklama
Podchmielony traktorzysta
CHOJNICE. Ponad 1,60 promila alkoholu w organizmie miał kierowca ciągnika rolniczego, którego w Leśnie zatrzymali policjanci z bruskiego komisariatu. W trakcie kontroli dodatkowo wyszło na jaw, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami.
- 16.04.2011 00:00 (aktualizacja 01.04.2023 12:39)
Reklama






Napisz komentarz
Komentarze