czwartek, 26 lutego 2026 03:25
Reklama
Reklama
Reklama

STeR - warsztaty na temat tras rowerowych

GDAŃSK. 5 maja (czwartek) w godz. od 17.00 do 19.30 w Centrum Kształcenia Ustawicznego (ul. J. Augustyńskiego 1) odbędą się pierwsze z 19 spotkań warsztatowych z mieszkańcami Gdańska organizowanych przez Biuro Rozwoju Gdańska w ramach projektu System Tras Rowerowych dla Gdańska (STeR).
Projekt STeR jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie użytkowaniem roweru jako codziennego środka transportu oraz potrzebę koordynacji inwestycji związanych z komunikacją rowerową. A jego celem jest stworzenie warunków do bezpiecznego i wygodnego przemieszczenia się po mieście.

STeR to dokument planistyczny przedstawiający docelowy układ tras rowerowych w Gdańsku zintegrowany z systemem komunikacji publicznej oraz siecią strategicznych parkingów rowerowych. Projekt realizowany jest przez Biuro Rozwoju Gdańska we współpracy z Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Gdańska ds. komunikacji rowerowej.

Podstawowym założeniem projektu STeR jest budowanie dostępnego, przyjaznego i funkcjonalnego Gdańska we współpracy z mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi.  Dlatego właśnie ważnym elementem prac projektowych są proponowane w ramach STeR warsztaty skierowane do mieszkańców Gdańska.

Celem warsztatów jest stworzenie możliwie pełnego obrazu istniejących tras rowerowych (preferowanych kierunków poruszania się rowerami i tras rowerowych, przeszkód napotykanych podczas rowerowych podróży) oraz poznanie oczekiwań mieszkańców w kwestii wytyczania nowych szlaków.

Aby umożliwić i ułatwić udział wszystkim zainteresowanym mieszkańcom i przedstawicielom organizacji pozarządowych warsztaty, odbędą się aż w19 punktach miasta. Liczba i rozmieszczenie warsztatów umożliwić ma mieszkańcom uczestnictwo w warsztatach w sąsiedztwie miejsc najlepiej znanych poszczególnym osobom - w pobliżu miejsca zamieszkania, pracy, szkoły lub najlepiej znanego fragmentu Gdańska.

Wspólnie przygotowany projekt zostanie przedstawiony do publicznej debaty.

 Aby zapewnić uczestnikom dogodne warunki podczas warsztatów oraz sprawne ich przeprowadzenie prosimy o wcześniejsze zgłaszanie swojego uczestnictwa e-mailem na adres [email protected] lub telefonicznie pod numerem 58 308 44 11. Optymalna liczba uczestników warsztatów to 40 osób.

Efekty wspólnej pracy mieszkańców i planistów w postaci szczegółowego opracowania poznamy najprawdopodobniej jesienią bieżącego roku.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: -1°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1027 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rolTreść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniuAutor komentarza: Bob sandersTreść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kinaŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: To szkoda że zamykają kinoŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama