wtorek, 16 grudnia 2025 06:26
Reklama

Wreszcie kibole w areszcie

SOPOT. Dwóch mieszkańców Sopotu podejrzewanych o dokonanie rozboju zatrzymali w miniony piątek sopoccy policjanci. Zostali zatrzymani przez kryminalnych w swoich mieszkaniach. Napastnicy pobili i ugodzili nożem 23-latka w tunelu stacji Sopot Kamienny Potok.
Do zdarzenia doszło 11 maja b r. o godzinie 18. 40  w tunelu przy stacji kolejowej Sopot Kamienny Potok.
Jak wynikało z policyjnych ustaleń, pokrzywdzony wracał  z meczu piłkarskiego. Kiedy szedł na peron SKM, w tunelu zaczepiło go dwóch nieznanych mu mężczyzn, byli to kibice przeciwnej drużyny futbolowej.
Mężczyźni zapytali pokrzywdzonego co ma w torbie, kiedy odpowiedział, że nic szczególnego i że spieszy się na kolejkę wtedy sprawcy zaatakowali 23-latka. Jeden z napastników trzymał pokrzywdzonego, drugi przeszukiwał jego torbę.
Kiedy pokrzywdzony zaczął  stawiać opór jeden z napastników zaczął bić pokrzywdzonego wyciągnął również nóż, który przystawił ofierze do piersi, a podczas szarpaniny ranił nim pokrzywdzonego w twarz.
Napastnicy po doprowadzeniu pokrzywdzonego do stanu bezbronności zabrali mu klubowy szalik oraz koszulkę z emblematem drużyny i uciekli z miejsca zdarzenia. O rozboju policjantów powiadomili przypadkowi przechodnie.
Po otrzymaniu zgłoszenia do działań zaangażowali się funkcjonariusze wszystkich pionów, którzy zbierali informacje mogące przyczynić się do zatrzymania sprawców. Policjanci po oględzinach miejsca popełnienia przestępstwa, przesłuchaniach świadków i przeprowadzonym rozpoznaniu w środowisku przestępczym ustalili, że za rozbój mogą być odpowiedzialni dwaj mieszkańcy Sopotu kibice jednej z trójmiejskich drużyn piłkarskich.
Typowania policjantów okazały się trafne. W miniony piątek w godzinach wieczornych funkcjonariusze zatrzymali dwóch sprawców rozboju w wieku 16 i 18 lat.
W niedzielę sąd wobec 18-letniego sprawcy rozboju zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Drugi ze sprawców 16-letni mieszkaniec Sopotu na decyzję sądu czeka w Policyjnej Izbie Dziecka. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia rozbójnikom grozi do 12 lat pozbawienia wolności. (KWP)

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zamglenia

Temperatura: 3°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama