Pożar wybuchł w miniony piątek ok. godz. 19 w domu przy ul. Świętojańskiej na Żabnie. Do pożaru doszło na pierwszym piętrze budynku jednorodzinnego. Z informacji świadków zdarzenia wynika, że na balkonie budynku znajduje się nieprzytomna poszkodowana osoba.
- Ratownicy przy użyciu drabiny nasadkowej dostali się na balkon, gdzie znajdowała się osoba poszkodowana i po sprawdzeniu funkcji życiowych przystąpili do reanimacji – mówi st. kpt. Adam Jastrzębski. - Po przybyciu na miejsce zdarzenia karetki pogotowia ratunkowego, lekarz stwierdził zgon osoby poszkodowanej.
Z nieoficjalnych informacji wynika, że mężczyzna podgrzewał sobie jedzenie na kuchence elektrycznej. W tym czasie prawdopodobnie stracił przytomność i nie wyłączył kuchenki.
Dalsze działania prowadziła policja wraz z przybyłym na miejsce biegłym lekarzem medycyny sądowej i prokuratorem. Przyczyna śmierci mężczyzny nie jest do końca znana.
Poza tym w miniony wtorek i niedzielę doszło do dwóch groźnych pożarów. W pierwszym przypadku, na os. Szumana, przyczyną był uszkodzony gazowy ogrzewacz wody. W wyniku jego wybuchu powstał pożar, który udało się szybko opanować. Natomiast w niedzielnym pożarze spaliła się piwnica domu w Szczodrowie. Strażakom udało się go całkowicie ugasić. W oby pożarach nikt nie został poszkodowany.
50–latek zginął w pożarze
STAROGARD GD. W domu na Żabnie zginął 50-letni mężczyzna. Zwłoki mężczyzny odnaleźli strażacy podczas gaszenia pożaru. Przyczyny jego śmierci wyjaśni sekcja zwłok. Z nieoficjalnych informacji wynika, że mężczyzna podgrzewał sobie jedzenie na kuchence elektrycznej. Prawdopodobnie stracił przytomność i nie wyłączył kuchenki.
- 24.02.2011 00:14 (aktualizacja 01.04.2023 12:37)
Reklama






Napisz komentarz
Komentarze