piątek, 19 grudnia 2025 11:56
Reklama

Pchali skuter, na widok radiowozu zaczęli uciekać

POMORZE. W ręce policjantów z Karwin wpadło dwóch sprawców kradzieży skutera. Skradzione mienie w nieuszkodzonym stanie trafiło z powrotem do właścicielki a złodziejom za to co zrobili, grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 5. 19-latkowie w przeszłości działali już wspólnie. Zajmowali się kradzieżami i włamaniami.
W poniedziałek tuż po godz. 23:00 policjanci z Karwin patrolujący rejon ul. Gryfa Pomorskiego zauważyli dwóch mężczyzn pchających skuter, którzy na widok radiowozu zaczęli uciekać. Funkcjonariusze podjęli za nimi pościg, jednak zatrzymali tylko jednego z mężczyzn. Okazał się nim 19-latek z Gdyni, dobrze znany policjantom.

Mundurowi zabezpieczyli skuter, który jak się okazało, został skradziony chwilę wcześniej z pobliskiego parkingu osiedlowego. Sprawca trafił do policyjnego aresztu a odzyskane mienie w nieuszkodzonym stanie do właścicielki. Następnego dnia, wyczuwając, że kara go nie ominie, do komisariatu przy ul. Zapolskiej, zgłosił się drugi ze sprawców.

Obaj usłyszeli zarzut dokonania kradzieży skutera, za które to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. W ich jednak przypadku kara może ulec zwiększeniu z uwagi na to, iż w przeszłości wspólnie zajmowali się podobnym procederem. (KWP)

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 6°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama