W środę w nocy dyżurny komisariatu na Przymorzu otrzymał telefoniczne zgłoszenie o tym, że w okolicach pętli tramwajowej przy ul. Jelitkowskiej, 24-letni gdańszczanin został zraniony nożem w brzuch. Policjanci z Przymorza natychmiast pojechali na miejsce.
Funkcjonariusze ustalili, że w dniu zdarzenia pokrzywdzony wracał z dyskoteki w towarzystwie kolegi. Kiedy młodzi mężczyźni pojawili się na pętli tramwajowej przy ul. Jelitkowskiej, 24-latka zaczepiły trzy obce osoby, które zaczęły kierować w jego stronę wulgarne słowa.
Doszło do sprzeczki, podczas której jeden z członków grupy zaatakował pokrzywdzonego nożem. Sprawca zadał mu ostrzem dwa ciosy w brzuch, a także ugodził go w ramię. Po tym fakcie napastnik uciekł. W wyniku doznanych obrażeń, 24-latek w stanie ciężkim trafił do szpitala, gdzie natychmiast został operowany.
Niecałe dwie doby później kryminalni z Przymorza we współpracy z dzielnicowym wpadli na trop napastnika i ustalili jego tożsamość. W sobotę rano policjanci zatrzymali 18-letniego sprawcę tego przestępstwa.
Materiał dowodowy, jaki funkcjonariusze zebrali pracując nad tą sprawą pozwolił, by zaraz po zatrzymaniu, prokurator przedstawił 18-latkowi zarzuty usiłowania zabójstwa. Na wniosek prokuratury Gdańsk- Oliwa, sąd zastosował wobec nastolatka trzymiesięczny areszt. Młody gdańszczanin był już wcześniej karany za pobicia, kradzieże i rozboje.
Za usiłowanie zabójstwa grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. (KWP)
18-letni nożownik - zadał dwa ciosy w brzuch
GDAŃSK. Na Przymorzu zatrzymany został 18-latek z Gdańska - sprawca usiłowania zabójstwa. Na ul. Pomorskiej zaatakował nożem 24-letniego gdańszczanina. Pokrzywdzony w stanie ciężkim, z ranami kłutymi brzucha i ręki trafił do szpitala. Napastnik najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu dożywocie.
- (DP/IN)
- 30.08.2011 10:29 (aktualizacja 01.04.2023 12:40)
Data dodania:
30.08.2011 10:29
Reklama
PRZECZYTAJ!
Przejdź do kategorii
Edukacja Wypad do miasta Atrakcje Ekologia Wiadomości Społeczeństwo Sport Kultura Gospodarka Inwestycje Ogłoszenia Video Turystyka Felieton Rolnictwo Na sygnale Historia Zdrowie COVID-19 Gdzie się zbadać na COVID-19 #PomagaMY Historia Pomorza Trójmiasto i okolice Pomorze Norda Kaszuby Kociewie Żuławy i mierzeja Powiśle Elbląg i okolice Blogi Polityka Artykuł Sponsorowany PLANUJĘ DŁUGIE ŻYCIE ZOBACZ! POLECANE Muzea Izby Pamięci Wystawy Rozrywka Ważne w kalendarzu Dobre rady Wybory Parlamentarne '2023
Reklama
Reklama
Temperatura: 18°C Miasto: Gdańsk
Ciśnienie: 1002 hPa
Wiatr: 16 km/h
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rol
Treść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.
Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniu
Autor komentarza: Bob sanders
Treść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?
Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”
Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogach
Treść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kina
Źródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!
Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogach
Treść komentarza: To szkoda że zamykają kino
Źródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!
Autor komentarza: Agnieszka
Treść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa.
Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.
Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama

Napisz komentarz
Komentarze