54-letni kierowca toyoty na przejściu dla pieszych potrącił 9-letniego chłopca. Mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków istniejących na drodze. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę do zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego!
Wczoraj przed godz. 11.00 w Człuchowie na skrzyżowaniu ulic Średniej i Wyszyńskiego doszło do zdarzenia drogowego.
Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący toyotą, nie dostosował prędkości do warunków istniejących na drodze i na przejściu dla pieszych potrącił dziecko. 9-letni chłopiec został przewieziony do szpitala. W wyniku zdarzenia nie doznał obrażeń. Funkcjonariusze przekazali dziecko pod opiekę rodzicom.
Kierowca toyoty był trzeźwy. Za popełnione wykroczenie 54-letni mieszkaniec Człuchowa został ukarany 500 zł mandatem.
Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę do zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego !
KIEROWCO PAMIĘTAJ !
Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.
Kierującemu pojazdem zabrania się:
- wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany;
- omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu;
- jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych.
Kierujący pojazdem, przejeżdżając przez chodnik lub drogę dla pieszych, jest obowiązany jechać powoli i ustąpić pierwszeństwa pieszemu.
Reklama
9-letni chłopiec potrącony na pasach
CZŁUCHÓW. 54-letni kierowca toyoty, nie dostosował prędkości do warunków istniejących na drodze i na przejściu dla pieszych potrącił dziecko.
- 16.09.2011 13:38 (aktualizacja 01.04.2023 12:40)

Reklama





Napisz komentarz
Komentarze