Gdańsk
Organizacja ruchu w rejonie gdańskich cmentarzy komunalnych w dniu 1 listopada 2011 roku
UWAGA! Zmiana organizacji ruchu obowiązuje w godz. 6.00 – 20.00.
Cmentarz przy ul. Łostowickiej
- ulica Łostowicka zamknięta dla ruchu,
- od strony ul. Kartuskiej wjazd tylko dla pojazdów „taxi”, pojazdów inwalidzkich oraz posiadających identyfikatory z literą „A” (mieszkańcy ul. Łostowickiej, zaopatrzenie handlu przycmentarnego).
- całkowicie zamknięte wjazdy na ul. Łostowicką z ulic: Struga, Pana Tadeusza, Wojskiego i Armii Krajowej.
- dojazd do osiedla Wzgórze Mickiewicza specjalnie oznakowaną trasą przebiegającą ulicami: Kościelną, Malczewskiego, Pobiedzisko i Pana Tadeusza.
- postój „taxi” w zatoce naprzeciwko budynków przycmentarnych kwiaciarni.
- miejsca postojowe dla inwalidów oraz posiadaczy identyfikatorów „A” na nowo wybudowanym parkingu przy ul. Łostowickiej (poniżej głównej bramy).
- BUS-pas wyłącznie dla autobusów komunikacji miejskiej - na ul. Armii Krajowej – od skrzyżowania z ul. Sikorskiego do ul. Łostowickiej (kierunek do cmentarza).
- dojazd z centrum w kierunku cmentarza i obwodnicy pozostałym pasem ruchu ul Armii Krajowej, pod wiaduktem, pod Al. Sikorskiego.
- na ul. Warszawskiej obowiązują zakazy zatrzymywania się.
- na ul. Cedrowej obowiązuje ruch jednokierunkowy w relacji od ul. Warszawskiej do ul. Kartuskiej,
- na ul. Kieleckiej obowiązuje ruch jednokierunkowy, w kierunku do ul. Łódzkiej.
Miejsca postojowe dla odwiedzających cmentarz:
1) na ul. Nowolipie (na obydwu kierunkach), na odcinku od ul. Schuberta do skrzyżowania z ul. Kartuską,
2) na obu jezdniach ul. Armii Krajowej (w kierunku do obwodnicy, za ul. Łostowicką - na lewym pasie, w kierunku do centrum – na lewym pasie) pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Łostowicką, a wiaduktem w ciągu ul. Cedrowej oraz na lewym pasie ul. Armii Krajowej w relacji do centrum, za skrzyżowaniem z ul. Łostowicką,
3) przy Zespole Obsługi Mieszkańców przy ul. Milskiego,
4) na lewym pasie ul. Cedrowej za wiaduktem, także na ul. Cedrowej w rejonie drugiego wejścia na cmentarz. Dodatkowe miejsca postojowe na połowie jezdni ul. Kieleckiej.
Ze względu na funkcjonowanie parkingu na jezdniach ul. Armii Krajowej, obowiązywać tam będzie ograniczenie prędkości do 40 km/h.
![]() |
Cmentarz Srebrzysko
- dojazd do cmentarza od strony Al. Grunwaldzkiej jednokierunkowymi ulicami: Słowackiego i Srebrniki,
- na Al. Grunwaldzkiej przed skrzyżowaniem z ul. Braci Lewoniewskich nie będzie obowiązywał zakaz zawracania,
- wyjeżdżający z ul. Kościuszki będą mogli przejeżdżać skrzyżowanie z Al. Grunwaldzką na wprost,
- jadący ul. Słowackiego (z obwodnicy) w kierunku Al. Grunwaldzkiej zostaną skierowani objazdem ulicami: Potokową, Rakoczego, Jaśkowa Dolina,
- wyjazd z cmentarza jednokierunkowymi ulicami: Róży Ostrowskiej, Partyzantów lub jednokierunkowym odcinkiem ul. Srebrniki w kierunku do ul. Potokowej,
- wyjazd z ul. Partyzantów w kierunku ul. Chrzanowskiego lub ul. Słowackiego w kierunku obwodnicy odbywa się ul. Reymonta, na której zostanie odwrócony kierunek ruchu (w relacji do ul Słowackiego),
- brak możliwości przejazdu z ul. Potokowej w kierunku ul. Srebrniki,
- na skrzyżowaniu ulic: Grunwaldzka – De Gaulle’a (na jezdni w kierunku do Sopotu) dodatkowa sygnalizacja świetlna oraz rozgrodzone torowisko tramwajowe umożliwiające jazdę z ul. De Gaulle’a w kierunku Sopotu,
- na jezdniach ulic: Słowackiego, Srebrniki, Partyzantów, De Gaulle’a zakazy zatrzymywania się,
- postój „taxi” w zatoce postojowej na ul. Róży Ostrowskiej.
Miejsca postojowe dla odwiedzających cmentarz w: istniejącej zatoce postojowej przy ul. Róży Ostrowskiej oraz po lewej stronie ul. Srebrniki (na odcinku od placu przed bramą główną w kierunku Wzgórz Brętowskich).
![]() |
Cmentarz przy ul. Opackiej
- dojazd do cmentarza jednokierunkową ul. Opacką od ul. Grunwaldzkiej lub dwukierunkowym fragmentem ul. Opackiej od ul. Spacerowej.
- na ul. Czyżewskiego obowiązuje jeden kierunek ruchu w kierunku do Sopotu.
- na ul. Opackiej oraz po lewej stronie ul. Czyżewskiego obowiązują zakazy zatrzymywania się.
- postój „taxi”: na ul. Opackiej przed skrzyżowaniem z ul. Czyżewskiego.
Miejsca postojowe dla odwiedzających cmentarz: parking przy ul. Cystersów, plac u zbiegu ulic: Tatrzańska – Czyżewskiego oraz po prawej stronie ul. Czyżewskiego od bramy cmentarza,
![]() |
Cmentarz przy ul. Dąbrowskiego
- dojazd od strony ul. 3-go Maja jednokierunkową ul. Dąbrowskiego, w relacji do ul. Bema.
- zakaz zatrzymywania się po lewej stronie jednokierunkowej ul. Dąbrowskiego,
- postój „taxi” przy ul. 3-go Maja w odległości ok.80 mod dworca PKS.
Miejsca postojowe dla odwiedzających cmentarz: na placu między ulicami: Giełguda, 3-go Maja i Dąbrowskiego (wjazd i wyjazd od ul. Giełguda), na placu Zebrań Ludowych na terenie MDK oraz po prawej stronie jezdni ul. Dąbrowskiego.
Cmentarz przy ul. Brzegi
- dojazd jednokierunkowym wjazdem od Traktu św. Wojciecha (przez most),
- wyjazd jednokierunkową ul. Brzegi w kierunku ul. Stoczniowców lub od strony ul. Podmiejskiej.
- fragment ul. Brzegi - od ul. Podmiejskiej do cmentarza - bez przejazdu.
- postój „taxi” przed stacją paliw na Trakcie św. Wojciecha.
Miejsca postojowe dla odwiedzających cmentarz: po prawej stronie na obydwu odcinkach ul. Brzegi.
Cmentarz przy ul. Ks. Góreckiego
- dojazd w rejon cmentarza od strony ul. Marynarki Polskiej jednokierunkową ul. Wyzwolenia.
- ulica Ks. Góreckiego (przy cmentarzu) wyłączona z ruchu ogólnego za wyjątkiem taksówek,
- wjazd taksówek na ul. Księdza Góreckiego (gdzie funkcjonować będzie postój), od strony ul. Marynarki Polskiej przez parking przy Morskim Domu Kultury.
Miejsca postojowe dla odwiedzających cmentarz: po prawej stronie ul. Wyzwolenia oraz na parkingu przy MDK.
Cmentarz przy ul. Kartuskiej
- dojazd od ul. Kartuskiej,
- na ul Kartuskiej zakaz zatrzymywania się za wyjątkiem taksówek do 1 min.
Miejsca postojowe dla odwiedzających cmentarz: na jezdni ul. Nowolipie (w relacji Morena – ul. Kartuska).
WJAZD POJAZDÓW MECHANICZNYCH NA TEREN CMENTARZY KOMUNALNYCH W GDAŃSKU
27-29 października 2011
Cmentarz Centralny SREBRZYSKO
Do 27 października 2011 r. – wjazd pojazdami mechanicznymi na teren Cmentarza przez osoby niepełnosprawne ruchowo oraz osoby powyżej 65 roku życia tak jak zwykle – od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-10.00 oraz 15.00-18.00 i w niedziele i święta od 10.00 do 15.00.
28 października 2011-3 listopada 2011 – całkowity zakaz wjazdu dla wszystkich pojazdów.
Cmentarz ŁOSTOWICKI
Do 27 października 2011 - wjazd pojazdami mechanicznymi na teren Cmentarza przez osoby niepełnosprawne ruchowo oraz osoby powyżej 65 roku życia tak jak zwykle – od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-10.00 oraz 15.00-18.00 i w niedziele i święta od 10.00 do 15.00.
28 października 2011 – wjazd wyłącznie w godz. 7.00-10.00.
29 października 2011-3 listopada 2011 - całkowity zakaz wjazdu dla wszystkich pojazdów.
Na pozostałych cmentarzach komunalnych nie przewiduje się wjazdu na teren cmentarzy.
Starogard Gdański
Policja przypomina, przestrzega i apeluje
W związku z tegorocznym dniem Wszystkich Świętych na przełomie października i listopada br. przewidywany jest wzrost natężenia ruchu drogowego na drogach województwa pomorskiego.
Spieszący się kierowcy , jak również piesi, mogą poprzez zwykłą nieuwagę stworzyć zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Podczas tegorocznej akcji ZNICZ szczególnym nadzorem policyjnym zostaną objęte rejony cmentarzy , drogi dojazdowe do nich oraz główne ciągi komunikacyjne.
Czas przygotowań do Dnia Wszystkich Świętych – porządki na grobach, zakupy, a także często odległe podróże to okres, w którym my sami szczególnie musimy zadbać o własne bezpieczeństwo.
Wskazówki prewencyjne przed dniem Wszystkim Świętych:
- przed wyjazdem na cmentarze sprawdźmy (w internecie lub lokalnej gazecie) jak zmieni się organizacja ruchu w rejonie największych nekropolii w województwie. Ułatwi nam to bezkolizyjne dotarcie do celu. Podczas podróży uważnie patrzmy na znaki i stosujmy się do sygnałów dawanych przez policjantów, którzy w tych dniach będą kierować ruchem,
- parkując samochód przed cmentarzem nie zostawiajmy na widoku żadnych wartościowych przedmiotów, czy dokumentów. Na miejsce postoju wybierzmy specjalnie wyznaczone do tego miejsca,
- podczas pobytu na cmentarzu torebkę, czy saszetkę z dokumentami zawsze miejmy pod ręką. Nie odkładajmy toreb na płycie nagrobnej lub ławce stojącej przy pomniku. Złodziej tylko czeka na taką okazję. Unikajmy też bocznych, mało uczęszczanych ścieżek i nie przebywajmy samotnie na cmentarzu po zmierzchu – możemy wtedy paść ofiarą napadu,
- nie kupujmy kwiatów czy zniczy od osób, które nie mają wystawionego stoiska, często sprzedają pojedyncze egzemplarze i oferują je po zaniżonej cenie – może to świadczyć o tym, że towar ten pochodzi z kradzieży. Unikajmy także w miarę możliwości wyciągania portfela w okolicach cmentarzy. Pamiętajmy, że możemy być obserwowani przez złodzieja. Lepiej zrobić zakupy z wyprzedzeniem, a jeżeli musimy nabyć coś w tłoku postarajmy się dobrze schować portfel po zrobionych zakupach,
- okres dnia Wszystkich Świętych charakteryzuje się szczególnie dużym natężeniem ruchu drogowego na głównych ciągach komunikacyjnych kraju i w rejonach lokalnych nekropolii. Może to skutkować wzrostem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zakłócać płynności ruchu. Ponadto na dyskomfort poruszania się w tym czasie po drogach wpływają zmienne warunki pogodowe i duża ilość pieszych poruszających się w rejonach cmentarzy.
Policjanci będą czuwać nad zapewnieniem płynności ruchu. Polecenia funkcjonariuszy w zakresie parkowania lub zakazu wjazdu pomogą w sprawnym i bezpiecznym dojechaniu oraz powrocie z cmentarzy.
Miejski Zakład komunikacji informuje:
W dniach 31 października i 01 listopada 2011 r. zostaną uruchomione trzy linie C-1, C-2, C-3, ułatwiające dojazd do cmentarzy. Autobusy tych linii kursowały będą w godzinach pomiędzy 9.45 a 16.45, a 01 listopada od 9.00 do 17.30.
W dniu 31 października (poniedziałek) autobusy linii C-1, C-2, C-3 kursowały będą z
częstotliwością co 50 min., 01 listopada z zwiększoną częstotliwością co ok. 10 min.
Autobusy na pozostałych liniach w dniach, w których dodatkowo uruchomione zostaną linie specjalne, kursować będą według obowiązującego rozkładu jazdy.
Ceny biletów normalny 2,20 zł , ulgowy 1,10 zł
Na liniach specjalnych ważność posiadają bilety miesięczne według obowiązującej taryfy.
Szczegółowe informacje tel. 58 5623001,02 (dyspozytornia), www.mzk.starogard.pl
Malbork
W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych Urząd Miasta Malborka informuje, że od 29 października 2011 r. do 02 listopada 2011 r. włącznie w okolicy cmentarza komunalnego zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu pojazdów.
Na terenie rozebranych budynków gospodarczych, aż do nowej części cmentarza, znajdować się będzie parking na około 400 miejsc dla pojazdów osobowych. Dojazd do parkingu możliwy jest od ulicy Głowackiego - od głównej bramy wzdłuż muru cmentarza do parkingu.
Obowiązywać będzie zakaz wjazdu w ulicę J. Wejhera, od skrzyżowania z ulicą Na Skarpie do ulicy Krótkiej, oraz zakaz wjazdu na ulicę Krótką od strony ul. Głowackiego.
Obowiązywać będzie również jeden kierunek ruchu w ciągu ulicy J. Wejhera, na odcinku od skrzyżowania z ul. Admiralicji, oraz jeden kierunek na ul. Krótkiej, gdzie również będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się po lewej (południowej) stronie jezdni.
Po prawej stronie ul. Wejhera, od bramy głównej cmentarza w kierunku parkingu powstałego w miejscu rozebranych budynków gospodarczych, aż do bramy wjazdowej na teren nowej części cmentarza, obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania się.
W ciągu ul. Głowackiego, po stronie prawej (na poboczach jadąc w kierunku cmentarza) wprowadzone zostaną, wzorem lat wcześniejszych parkingi od skrzyżowania z ul. Poprzeczną w kierunku skrzyżowania na utwardzony plac parkingowo–autobusowy.
Parking utwardzony naprzeciwko stanowiska zatrzymywania się autobusów posiadać będzie wydzielone miejsca dla osób niepełnosprawnych.
Po lewej stronie (południowej) ul. Poprzecznej będzie obowiązywał zakaz parkowania.
Na ulicy Kochanowskiego będzie obowiązywał zakaz parkowania (zatrzymywania się) po obydwu stronach tej ulicy.
Miejski Zakład Komunalny w Malborku informuje, że w niedzielę, 30 października br. i w poniedziałek, 31 października br. na linii Nr 1 w 9:00 - 17:00 na trasie będzie kursować regularnie jeden dodatkowy autobus.
W poniedziałek, w tych samych godzinach dodatkowy autobus będzie jeździł również na linii Nr 3.
1 listopada 2011 r., w dzień Wszystkich Świętych dodatkowe autobusy na linii Nr 1 kursować będą od godz. 8:00 do 17:00, natomiast dodatkowe autobusy na trasie Osiedle Południe – Wielbark przez ul. Kotarbińskiego, Wybickiego, Nowowiejskiego i al. Rodła od godz. 9:00 do 17:00.
Tego dnia dodatkowy autobus będzie kursował również na linii Nr 3, w godz. 9:00 - 17:00.
W Dzień Zaduszny, 2 listopada 2011 r., na linii Nr 1 dodatkowy autobus kursować będzie od godz. 9:00 do 17:00.
Informujemy także, że MZK w Malborku w dniu 1 listopada br. będzie prowadzić sprzedaż biletów przy cmentarzu komunalnym.
Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 55 647-85-50 i na stronie www.mzk.malbork.pl










Napisz komentarz
Komentarze