Wczoraj po godzinie 23.00 bytowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy opla astry, który jeździ w pobliżu jednej ze stacji benzynowych. Opisany samochód mundurowi zauważyli na ul Sikorskiego. Pomimo dawanych sygnałów do zatrzymania kierowca opla nie reagował na polecenia policjantów, przyspieszył i zaczął uciekać. Chwilę kluczył po ulicach miasta, a następnie z dużą prędkością odjechał w kierunku miejscowości Półczno.
Tam na uciekiniera czekał drugi patrol. Policjanci podejrzewali, że mężczyzna zjechał na polne drogi. Ich przypuszczenia potwierdziły się. W okolicach Jeleńcza z polnej drogi wyjechał poszukiwany samochód. Kierowca nadal nie reagował na polecenia policjantów i zaczął uciekać gruntowymi drogami myśląc, że zgubi goniący go patrol. W trakcie pościgu kierowca astry zajechał drogę radiowozowi uszkadzając go, po czym stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu.
Zdeterminowany mężczyzna wybiegł ze swojego samochodu i zaczął uciekać pieszo. W ciemnościach wpadł w bagno. Policjanci wyciągnęli go z grzęzawiska ratując jego życie.
Okazało się, że 25 - letni Waldemar S. mieszkaniec gm. Studzienice jest nietrzeźwy. Mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto 25 - latek posiada zakaz kierowania wszelkimi pojazdami do końca 2009 roku. W trakcie policyjnych czynności wyszło również na jaw, że jego samochód nie jest ubezpieczony. Z Waldemarem S. podróżowało jego trzech kolegów. Każdy z nich miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.
25 - latek już niedługo usłyszy zarzuty naruszenia zakazu sądu, kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, a także stwarzania zagrożenia dla innych uczestników ruchu i niezatrzymania się do kontroli.
Za te czyny grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat i wysoka grzywna. (KWP)
Reklama
Pościg za piratem - wpadł w bagno
BYTÓW. 25-letni mieszkaniec gm. Studzienice nietrzeźwy jeździł samochodem, łamiąc również sądowy zakaz kierowania pojazdami. Próbując zgubić pościg stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Uciekając pieszo wpadł w bagno, skąd wyciągnęli go policjanci, ratując jego życie.
- (DE.)
- 23.04.2009 00:00 (aktualizacja 01.04.2023 12:02)

Data dodania:
23.04.2009 00:00
Reklama
PRZECZYTAJ!
Przejdź do kategorii
Edukacja Wypad do miasta Atrakcje Ekologia Wiadomości Społeczeństwo Sport Kultura Gospodarka Inwestycje Ogłoszenia Video Turystyka Felieton Rolnictwo Na sygnale Historia Zdrowie COVID-19 Gdzie się zbadać na COVID-19 #PomagaMY Historia Pomorza Trójmiasto i okolice Pomorze Norda Kaszuby Kociewie Żuławy i mierzeja Powiśle Elbląg i okolice Blogi Polityka Artykuł Sponsorowany PLANUJĘ DŁUGIE ŻYCIE ZOBACZ! POLECANE Muzea Izby Pamięci Wystawy Rozrywka Ważne w kalendarzu Dobre rady Wybory Parlamentarne '2023
Reklama
Reklama
Temperatura: 26°C Miasto: Gdańsk
Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 13 km/h
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rol
Treść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.
Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniu
Autor komentarza: Bob sanders
Treść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?
Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”
Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogach
Treść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kina
Źródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!
Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogach
Treść komentarza: To szkoda że zamykają kino
Źródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!
Autor komentarza: Agnieszka
Treść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa.
Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.
Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze