Wstępna sekcja zwłok wykazała, że Stanisław K. nie zmarł na skutek urazu głowy. Prokuratura zleciła bardziej szczegółowe badania. Biegły pobrał próbki wycinków ciała ofiary do badania histopatologicznego.
Tragedia w święta
52-letni Stanisław K. zginął w niedzielę wielkanocną. Około godziny 23.00 przyszedł do restauracji Palmanova. Chciał wejść do środka. Na drodze stanął mu Torsten J. 25-letni mężczyzna, krewny właścicieli dyskoteki, był tam kimś w rodzaju ochroniarza. Widział, że Stanisław K. jest podpity. Nie chciał wpuścić mężczyzny do środka. Według śledczych popchnął mieszkańca Rytla. Ten przewrócił się i uderzył głową o posadzkę. Wezwano pogotowie. Próba reanimowania 52-latka nie udała się. Stanisław K. zmarł.
Przyczyna: popchnięcie, skutek: śmierć
Badanie w zakładzie medycyny sądowej wykazało, że przyczyną śmierci ofiary było pourazowe uszkodzenie pnia mózgowego. Biegły w swojej opinii pisze, że do urazu mogło dojść wskutek uderzenia głową o twarde podłoże. – Ta opinia daje prokuraturze wiedzę, jaki był związek przyczynowo-skutkowy. Znamy przyczynę śmierci mężczyzny i możemy już postawić zarzuty podejrzanemu – mówi zastępca prokuratora rejonowego w Chojnicach Mirosław Orłowski.
Nie chciał
Mieszkaniec Berlina w chwili zdarzenia był trzeźwy. Stanisław K. miał 2,4 promila alkoholu we krwi. Śledczy najprawdopodobniej postawią Torstenowi J. zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. Mężczyzna jest na wolności. Został zatrzymany od razu, w Wielkanoc, ale wypuszczono go po wpłaceniu 15 tysięcy złotych poręczenia majątkowego.
Prokuratura najprawdopodobniej postawi Torstenowi J. zarzut z art. 155 kodeksu karnego: Kto nieumyślnie powoduje śmierć człowieka, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
Reklama
Śmierć od uderzenia głową
CHOJNICE. Wiemy co zabiło Stanisława K. z Rytla. Mieszkaniec Berlina Torsten J. najprawdopodobniej usłyszy prokuratorskie zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci. Specjalistyczne badania biegłego wykazały, że Stanisław K. zmarł od uderzenia głową w twarde podłoże przed dyskoteką w Rytlu.
- Michał Rytlewski (Czas Chojnic)
- 29.05.2009 00:00 (aktualizacja 23.08.2023 14:04)
Data dodania:
29.05.2009 00:00
Reklama
PRZECZYTAJ!
Przejdź do kategorii
Edukacja Wypad do miasta Atrakcje Ekologia Wiadomości Społeczeństwo Sport Kultura Gospodarka Inwestycje Ogłoszenia Video Turystyka Felieton Rolnictwo Na sygnale Historia Zdrowie COVID-19 Gdzie się zbadać na COVID-19 #PomagaMY Historia Pomorza Trójmiasto i okolice Pomorze Norda Kaszuby Kociewie Żuławy i mierzeja Powiśle Elbląg i okolice Blogi Polityka Artykuł Sponsorowany PLANUJĘ DŁUGIE ŻYCIE ZOBACZ! POLECANE Muzea Izby Pamięci Wystawy Rozrywka Ważne w kalendarzu Dobre rady Wybory Parlamentarne '2023
Reklama
Reklama
Temperatura: 24°C Miasto: Gdańsk
Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 10 km/h
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rol
Treść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.
Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniu
Autor komentarza: Bob sanders
Treść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?
Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”
Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogach
Treść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kina
Źródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!
Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogach
Treść komentarza: To szkoda że zamykają kino
Źródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!
Autor komentarza: Agnieszka
Treść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa.
Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.
Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze