niedziela, 14 grudnia 2025 13:33
Reklama

Platforma wiertnicza w Remontowej S.A.

GDAŃSK. Przy stoczniowym nabrzeżu Gdańskiej Stoczni Re-montowej S.A. cumuje pływający obiekt typu offs-hore. To platforma wiertnicza amerykańskiego armatora Offshore Internationale Campany.
Platforma wiertnicza w Remontowej S.A.
W asyście czterech holowników platforma „ENSCO 100” przybiła do nabrzeża Remontowego.
 Blisko 150 metrowe długości nogi platformy widoczne są w promieniu kilku kilometrów od stoczni. Cała operacja holowania platformy z redy gdańskiego portu trwała kilka godzin.
Platforma zbudowana została w 1987 r., zmodernizowana w roku 2000. Ostatnio była eksploatowana na Morzu Północnym, w sektorze holenderskim.
Zadaniem stoczniowców z Gdańska jest przede wszystkim konserwacja trzech nóg platformy i jej kadłuba oraz przebudowa i modernizacja nadbudówki, w której dobudowany zostanie między innymi piąty pokład. Modernizowane będą także urządzenia wiertnicze i wszystkie systemy platformy.  


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 7°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama