wtorek, 16 grudnia 2025 22:24
Reklama

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej

GDAŃSK. Nagrodą główną jest indeks na wybrany przez zwycięzcę kierunek studiów na Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej. Dzisiaj, o godz. 11 w siedzibie GWSH w Gdańsku, na Biskupiej Górce, odbędzie się drugi etap III Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczne i Przyjazne Pomorze”.
Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej
Olimpiadę organizują straże miejskie z: Gdańska, Kościerzyny, Kwidzyna, Pruszcza Gdańskiego, Pucka, Słupska, Sopotu, Tczewa i Wejherowa, wraz z Gdańską Wyższą Szkołą Humanistyczną. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich wszystkich typów. Nagrodą główną będzie indeks na wybrany przez zwycięzcę kierunek studiów na Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej.
Do pierwszego etapu Olimpiady, który odbył się 10 grudnia 2009 r., przystąpiło 557 uczniów z 39 szkół. 174 osoby z najlepszymi wynikami przeszły do kolejnego etapu. Jutrzejszy drugi etap będzie się składał z testu wielokrotnego wyboru  (20 pytań) oraz 3 pytań problemowych, na które uczestnicy muszę udzielić odpowiedzi pisemnych. Na rozwiązanie testu i udzielenie odpowiedzi uczestnicy mają 60 minut. 20 najlepszych zostanie dopuszczonych do finału, który odbędzie się 25 marca 2010 r.

Olimpiada powstała w ramach realizacji rządowego programu „Razem Bezpieczniej”. Jej celem jest rozwijanie wśród młodzieży poczucia odpowiedzialności za swoje postępowanie oraz zachęcenie do poznania przepisów prawa i uprawnień instytucji stojących na jego straży. To wiedza istotna dla młodych ludzi, gdyż będą wiedzieć, jak zachować się w sytuacjach, kiedy bezpieczeństwo innych lub ich samych jest zagrożone.

Patronatem honorowym objęli Olimpiadę: Prezydent Miasta Gdańska, Burmistrz Miasta Kościerzyny, Burmistrz Miasta Kwidzyna, Burmistrz Miasta Pruszcza Gdańskiego, Burmistrz Miasta Pucka, Prezydent Miasta Słupska, Prezydent Miasta Sopotu, Prezydent Miasta Tczewa, Prezydent Miasta Wejherowa, Wojewoda Pomorski i Pomorski Kurator Oświaty.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zamglenia

Temperatura: 1°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 4 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama