wtorek, 16 grudnia 2025 06:42
Reklama

Rozbójnik w kominiarce sterroryzował nożem sprzedawców

GDYNIA. Na terenie Gdyni dokonano 4 rozbojów z użyciem noża. Zdarzenia miały miejsce na Chyloni, a jeden na terenie Witomina. Zamaskowani sprawcy po sterroryzowaniu sprzedawców sklepowych ukradli pieniądze, karty telefoniczne oraz papierosy.
Wydarzenia miały miejsce II połowie stycznia br. Gdyńscy policjanci prowadzili intensywne działania ukierunkowane na zatrzymanie tych niebezpiecznych przestępców.
Komendant Miejski Policji w Gdyni powołał specjalną grupę funkcjonariuszy, którzy w ubiegłą środę, podczas prowadzonych obserwacji, zauważyli dwie osoby wyglądem odpowiadające sporządzonym rysopisom sprawców rozbojów. Mężczyźni zostali zatrzymani na peronie SKM Cisowa. Przy 24-latku i starszym od niego o dwa lata mężczyźnie funkcjonariusze znaleźli reklamówkę, w której znajdował się nóż, 2 pary rękawiczek oraz 2 kominiarki. Zatrzymani zachowywali się nerwowo i nie potrafili wyjaśnić skąd mają przy sobie te przedmioty.
Wówczas zabezpieczone przedmioty wraz ze śladami pochodzącymi z miejsc zdarzeń zostały przekazane do badań laboratoryjnych.

Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że 26-letni mieszkaniec Gdyni w II połowie stycznia br. czterokrotnie dokonał rozbojów przy użyciu noża. W kominiarce na głowie sterroryzował nożem sprzedawców sklepowych, a następnie okradł ich z pieniędzy, kart telefonicznych oraz papierosów.

26-latek ostatniego rozboju dokonał wspólnie z 24-letnim kompanem.
Wówczas podczas szarpaniny starszy sprawca zranił nożem w rękę sprzedawczynię. Młodszemu sprawcy może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności, natomiast 26-latkowi, z uwagi na jego przestępczą przeszłość, nawet do lat 18. (KWP)

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zamglenia

Temperatura: 3°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama