wtorek, 16 grudnia 2025 22:03
Reklama

Pożar statku w Stoczni Marynarki Wojennej

GDYNIA. W pożarze statku, który był remontowany w Stoczni Marynarki Wojennej w Gdyni zginął jeden członek ukraińskiej załogi.
W wyniku pożaru spłonęła spora część dwupoziomowej nadbudowy statku, w tym ok. 50-metrowa sterówka z wyposażeniem i znajdujące się pod nią dwa razy większe pomieszczenia socjalne.
Samochodowiec o nazwie African Sky pływa pod dominikańską banderą. Załoga pochodzi z Ukrainy. Jednostka przypłynęła do Gdyni 7 kwietnia. Zacumowała na terenie Stoczni Marynarki Wojennej. W suchym doku  przeprowadzano remont statku. Strażacy przypuszczają, że ogień zaprószono podczas wykonywania prac naprawczych. Straty nie są jeszcze znane.
Ofiarą pożaru jest członek załogi. Mężczyzna miał 35 lat.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 1°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama