– Plan dotyczy tylko ważniejszych imprez, a Święto Pstrąga w Rytlu to konkurencja dla naszego w Wojtalu – szczerze przyznaje wiceburmistrz Czerska Jan Gliszczyński. Jeden z organizatorów imprezy w Rytlu mówi, że skoro ratusz tak postępuje, to oznacza, że nie chce promować gminy na zewnątrz.
O konflikcie pomiędzy urzędem w Czersku a organizatorami Święta Pstrąga wiadomo już od dawna. W tym roku po raz pierwszy odbędą się dwa festyny. Jeden w Rytlu, drugi w Wojtalu. Ten drugi organizuje czerski ratusz. Pierwszy jest pełnoprawnym Świętem Pstrąga, bo jego nazwę i logo zastrzegli sobie organizatorzy.
Spis bez Święta
Na jutrzejszej sesji rady miejskiej radni będą mogli przeczytać o planowanych w wakacje imprezach w gminie i o walorach turystycznych poszczególnych miejscowości. Otrzymają też „Plan ważniejszych imprez w sezonie letnim 2008h. W spisie nie ma być może największej imprezy – Święta Pstrąga. Nie ma, bo – jak przyznaje wiceburmistrz Jan Gliszczyński – istnieje konflikt pomiędzy urzędem i organizatorami. Ratusz sam urządza konkurencyjną imprezę. – Poza tym nikt nie zgłosił imprezy z Rytla w urzędzie – dodaje wiceburmistrz.
Powiat na tak
Zachowanie czerskiego ratusza dziwi, bo we współorganizowanie Święta Pstrąga w Rytlu zaangażowało się starostwo powiatowe i najprawdopodobniej przyłączy się też urząd marszałkowski. – To będzie duża impreza promująca nasz region, w którą warto się angażować. Mam nadzieję, że wszyscy zrozumieją, że lepiej takie przedsięwzięcia realizować wspólnie – mówi wicestarosta Marek Szczepański.
Zgłoszona
– Ta impreza była zgłoszona przez Ośrodek Kultury. Burmistrz nie patrzy na inicjatywy ludzi, którzy nie są z nim związani. Skoro uważa, że ta impreza jest nieważna, to niech spojrzy na organizatorów, którymi obok samorządu powiatowego i wojewódzkiego są jeszcze Polskie Towarzystwo Rybackie i Stowarzyszenie Producentów Ryb Łososiowatych. Władze Czerska chyba nie identyfikują się z powiatem i województwem – mówi Przemysław Aszyk z Zakładu Hodowli Pstrąga w Mylofie. Aszyk dodaje, że czerski ratusz łamie prawo, nazywając swoją imprezę Czerskim Świętem Pstrąga, bo zwrot Święto Pstrąga jest znakiem towarowym, który jest własnością ZHP w Mylofie.
Reklama
Święta Pstrąga nie ma w planie
CHOJNICE. To nie pomyłka, to celowe działanie. Festyn organizowany przez starostwo powiatowe i Zakład Hodowli Pstrąga w Mylofie – Święto Pstrąga – nie znalazł się w planie imprez przygotowanym przez gminę Czersk.
- Michał Rytlewski CZAS CHOJNIC
- 31.05.2008 00:00 (aktualizacja 16.08.2023 08:56)

Data dodania:
31.05.2008 00:00
Reklama
PRZECZYTAJ!
Przejdź do kategorii
Edukacja Wypad do miasta Atrakcje Ekologia Wiadomości Społeczeństwo Sport Kultura Gospodarka Inwestycje Ogłoszenia Video Turystyka Felieton Rolnictwo Na sygnale Historia Zdrowie COVID-19 Gdzie się zbadać na COVID-19 #PomagaMY Historia Pomorza Trójmiasto i okolice Pomorze Norda Kaszuby Kociewie Żuławy i mierzeja Powiśle Elbląg i okolice Blogi Polityka Artykuł Sponsorowany PLANUJĘ DŁUGIE ŻYCIE ZOBACZ! POLECANE Muzea Izby Pamięci Wystawy Rozrywka Ważne w kalendarzu Dobre rady Wybory Parlamentarne '2023
Reklama
Reklama
Temperatura: 18°C Miasto: Gdańsk
Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 3 km/h
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rol
Treść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.
Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniu
Autor komentarza: Bob sanders
Treść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?
Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”
Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogach
Treść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kina
Źródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!
Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogach
Treść komentarza: To szkoda że zamykają kino
Źródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!
Autor komentarza: Agnieszka
Treść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa.
Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.
Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze