czwartek, 18 grudnia 2025 11:50
Reklama

Kradzież samochodu widmo

NOWY DWÓR GD. Kolejną fikcyjną kradzież samochodu wykryli w tym roku nowodworscy kryminalni. Tym razem zgłaszającym był 36-latek, który chcąc wyłudzić odszkodowanie z firmy ubezpieczeniowej. Wymyślił "sobie" kradzież auta, wartego prawie 100 tys. zł. Szybko okazało się, że nigdy takiego samochodu nie posiadał.
Kradzież samochodu widmo
Wczoraj w południe mieszkaniec Elbląga - Ireneusz G. poinformował
nowodworską policję o tym, że skradziono mu samochód. Zgłaszający
powiedział, że po przyjeździe nad rzekę do jednej z pobliskich miejscowości,
zaparkował samochód przy poboczu i poszedł na ryby. Kiedy wrócił - pojazdu
już nie było.



Nowodworscy kryminalni szybko ustalili wersję nieco odmienną od tej opowiedzianej przez Ireneusza G. Jak się okazało: zdarzenie takie nigdy nie miało miejsca, a mężczyzna wcale nie posiadał takiego pojazdu. W rzeczywistości zgłaszający posiadał jedynie dokumenty, mogące potwierdzać to, że jest właścicielem granatowego volkswagena passata z 2007 r.

Nabywając te dokumenty wcześniej za granicą, zamierzał wykorzystać je do wyłudzenia pieniędzy z firmy ubezpieczeniowej. Aby zrealizować swój podstęp dopasował do dokumentów podobny lecz o rok starszy i połowę tańszy pojazd.
Po dopełnieniu formalności związanych z rejestracją i ubezpieczeniem samochodu - ukrył go u znajomego, a sam przystąpił do finalizowania swojego planu.


Choć kradzież była fikcyjna to elblążanin nie uniknie realnej kary.

Wczoraj usłyszał zarzuty zawiadomienia policji o niepopełnionym przestępstwie, składania fałszywych zeznań oraz usiłowania wyłudzenia odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej. Na poczet przyszłej kary policjanci zabezpieczyli posiadany przez sprawce samochód. Za popełnione czyny mężczyźnie grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. (KWP)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zamglenia

Temperatura: 3°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama