Jeszcze przez ponad dwa tygodnie będzie obowiązywała kwarantanna z powodu wścieklizny w okolicach Słupska. Wojewoda Pomorski wprowadził ją 24 grudnia po tym jak myśliwi zastrzelili lisa z oznakami wścieklizny.
Wojewódzki inspektor do spraw zwalczania chorób zakaźnych zwierząt. Paweł Niemczuk, powiedział Radiu Gdańsk, że zagrożenia chorobą nie ma, po dokładnych badaniach okazało się, że lis nie był jednak chory. Mimo to kwarantanna obowiązuje nadal i obejmuje gminę Czarna Dąbrówka, część gminy Bytów, Borzytuchom, Kołczygłowy i Parchowo w powiecie bytowskim oraz Dębnicę Kaszubską i Potęgowo w powiecie słupskim.
Reklama
Kwarantanna po zastrzeleniu wściekłego lisa
SŁUPSK. W związki z zagrożeniem wścieklizny na terenach w okolicy Słupska utrzymana została wprowadzona tam w ub. roku kwarantanna.
- 08.01.2009 00:00 (aktualizacja 01.04.2023 11:26)
Reklama






Napisz komentarz
Komentarze