- Dzisiejszy dzień to dalej święto – powiedziała prof. Barbara Kamińska, kierownik Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci Pomorskiego Centrum Traumatologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku. – Otrzymaliśmy od prezydenta Miasta Gdańska, Pawła Adamowicza manometr do diagnostyki zaburzeń motoryki dolnego i górnego odcinka przewodu pokarmowego u dzieci. Wspaniały dar. Jesteśmy dumni i szczęśliwi. Mamy nadzieję, że miasto dokupi w najbliższym czasie element aparatury, który umożliwi leczenie zdiagnozowanych schorzeń.
- Jest to jeden z nielicznych tej klasy manometrów w Europie – powiedział obecny na spotkaniu Piotr Piktel, prezes firmy dr Piktel Medic@l Systems z Białegostoku.
Do tej pory wożono małych pacjentów z Gdańska do kliniki w Bydgoszczy. Od 2 stycznia wyszkolony wcześniej personel będzie chore dzieci przyjmować i diagnozować na miejscu. Zakupiona aparatura to tzw. system In Sight do manometrii wysokiej rozdzielczości. Ma wiele opcji, które umożliwiają dokładne zdiagnozowanie schorzenia. Sprzęt – wartości przeszło 100 tysięcy złotych, po negocjacjach z firmą – miasto zakupiło za 80 tys. złotych. Przewiduje się, że rocznie – do diagnostyki i leczenia w gdańskiej klinice – zgłaszać się będzie kilkadziesięcioro dzieci w różnym wieku ze schorzeniami przewodu pokarmowego. Opieką objęte będą dzieci z refluksami żołądkowo - przełykowymi, zaburzeniami defekacji i zaparciami, które szczególnie często występują u najmłodszych.
- Miasto od kilku lat wspiera - poprzez zakupy sprzętu - gdańskie szpitale, chociaż nie jest ich właścicielem – powiedział prezydent Miasta Gdańska, Paweł Adamowicz. - W 2008 roku zakupiliśmy również echokardiograf do diagnostyki schorzeń serca dla dzieci w tym samym szpitalu. Wydając na ten cel pieniądze rezygnujemy z innych wydatków. Wydaje nam się, że zdrowie najmłodszych gdańszczan jest bardzo ważne, że to dobra inwestycja w przyszłość.
Reklama
Miasto – dzieciom
GDAŃSK. W Klinice Pediatrii, Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci w Gdańsku przekazano manometr do diagnozowania schorzeń przewodu pokarmowego u dzieci.
- Katarzyna Korczak (GAZETA GDAŃSKA)
- 11.01.2009 00:00 (aktualizacja 04.08.2023 14:42)
Data dodania:
11.01.2009 00:00
Reklama
PRZECZYTAJ!
Przejdź do kategorii
Edukacja Wypad do miasta Atrakcje Ekologia Wiadomości Społeczeństwo Sport Kultura Gospodarka Inwestycje Ogłoszenia Video Turystyka Felieton Rolnictwo Na sygnale Historia Zdrowie COVID-19 Gdzie się zbadać na COVID-19 #PomagaMY Historia Pomorza Trójmiasto i okolice Pomorze Norda Kaszuby Kociewie Żuławy i mierzeja Powiśle Elbląg i okolice Blogi Polityka Artykuł Sponsorowany PLANUJĘ DŁUGIE ŻYCIE ZOBACZ! POLECANE Muzea Izby Pamięci Wystawy Rozrywka Ważne w kalendarzu Dobre rady Wybory Parlamentarne '2023
Reklama
Reklama
Temperatura: 16°C Miasto: Gdańsk
Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 12 km/h
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rol
Treść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.
Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniu
Autor komentarza: Bob sanders
Treść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?
Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”
Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogach
Treść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kina
Źródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!
Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogach
Treść komentarza: To szkoda że zamykają kino
Źródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!
Autor komentarza: Agnieszka
Treść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa.
Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.
Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze