sobota, 13 grudnia 2025 23:02
Reklama

Odysea Umysłów - finał dla ponadprzeciętnych

GDAŃSK. 93 drużyny - ponad 650 młodych ludzi z całego kraju wzięło udział w gdańskim w finale Odysei Umysłów. Kilkanaście drużyn zakwalifikowało się do Finału Światowej Odysei Umysłu, który w maju odbędzie się w Stanach Zjednoczonych.
W konkursie udział wzięli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich oraz studenci. Walczyli o prawo reprezentowania Polski w światowym finale konkursu, którego finał odbędzie się pod koniec maja w Ames w stanie Iowa (USA).
Aby dostać się do finału trzeba wziąć udział w kilku konkurencjach, które wymagają wiedzy, lecz przede wszystkim dużej wyobraźni. W tym roku uczestnicy mieli zadanie - przedstawienie pomysłu na zapomnianą - trzynastą pracę Heraklesa, przyczyny powstawania zabobonów. Trzeba było wykazać się wyobraźnią, aby mieć oryginalny pomysł na mechaniczne zwierzęta, pojazdy ze skomplikowanymi napędami oraz 18-gramowe konstrukcje, które utrzymają jak największy ciężar. Kilkanaście drużyn z gdańskiej edycji konkursu zakwalifikowało się do Finału Światowej Odysei Umysłu. Pojadą pod koniec maja do Ames w USA.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
słaba mżawka

Temperatura: 8°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 26 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama