sobota, 13 grudnia 2025 23:00
Reklama

Prezydent i biznesmeni - interesy do zrobienia

GDAŃSK. Biznesmeni gdańscy są zainteresowani budową stadionu i innymi inwestycjami na Euro 2012. Chcą zrobić na tym swoje interesy. Prezydent Gdańska liczy na wsparcie gdańskiego lobby w rządzie Tuska.
Najważniejsze realizowane projekty i plany na przyszłość omawiano podczas noworocznego spotkania Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza z gdańskimi biznesmenami. Pod adresem ludzi biznesu skierowano podziękowania za wspieranie rzeczowe i finansowe sportu, kultury, zdrowia, działalności charytatywnej.
- Apeluję o wspieranie wielkiego projektu, który będzie nas łączył przez najbliższe lata - Mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2012 - powiedział prezydent.
Miasto rozpisze przetarg na budowę stadionu Balic Arena. Powinno być gotowe pozwolenie na budowę Europejskiego Centrum Solidarności i rozpocząć się procedura wyboru firmy wykonawczej. Przy ulicy Klinicznej powstanie węzeł drogowy i tramwajowy. Budowana będzie Trasa Sucharskiego. Przebudowywany będzie Węzeł Śródmieście. Miasto Gdańsk usilnie szuka partnerów prywatnych do budowy Centrum Kongresowo - Wystawienniczego - docelowego miejsca dla Międzynarodowych Targów Gdańskich z częścią konferencyjną. To tylko niektóre inwestycje zaplanowane na bieżący rok.
- Liczymy na wsparcie gdańskiego lobby w rządzie Donalda Tuska - mówił Paweł Adamowicz.
- Rok 2007 był rokiem udanych wielkich inwestycji - powiedział Jan Zarębski, przewodniczący Gdańskiego Związku Pracodawców. - Wiać wokół nas, że się dużo dzieje i że terminy są dotrzymywane. Trochę zabrakło mi w wystąpieniu pana prezydenta powiązania z miastami ościennymi, całym konglomeratem metropolitalnym. Wielkie wyzwania inwestycyjne karzą nam planować szerzej.
Jan Zarębski zapytał prezydenta, czy jest termin zabudowy północnego cypla Wyspy Spichrzów. Sprawą drugą, którą poruszył to komunikacja - kontynuacja budowy A 1 i połączenia kolejowe Gdańska z miastami kraju i świata.
- Program, który zaprezentował dzisiaj Paweł Adamowicz jest ogromny, gdy będzie zrealizowany powinniśmy bić brawo - powiedział Piotr Soyka, prezes Gdańskiej Stoczni Remontowa im. Józefa Piłsudskiego S.A., przewodniczący Społecznego Komitetu Wsparcia Euro. - Zainteresowanie koleżanek i kolegów tym wydarzeniem jest kolosalne. Wszyscy chcemy w przygotowaniach uczestniczyć.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
słaba mżawka

Temperatura: 8°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 26 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama