Marszałek Jan Kozłowski będzie uczestniczył w spotkaniu z dyrektorami generalnymi 14 holenderskich ministerstw oraz ambasadorem Holandii w Polsce Marnixem Krop. Głównymi tematami spotkania będą m.in. sprawy gospodarcze, turystyka oraz pozyskiwanie przez Pomorskie środków unijnych. Spotkanie odbędzie się we wtorek w Sali Czerwonej Ratusza Głównego Miasta w Gdańsku.
Dyrektorzy generalni są najwyższej rangi urzędnikami ministerialnymi (służby cywilnej). Są oni także odpowiedzialni za politykę ministerstw, a zatem funkcjonują równocześnie jako doradcy polityczni swoich ministrów i sekretarzy stanu. Ich funkcja jest czymś pośrednim między dyrektorem generalnym ministerstwa a podsekretarzem stanu w Polsce. Obradują również wspólnie w ramach zespołu, nazywanego wspierającą Radą Ministrów.
Jak nas poinformowała Małgorzata Pisarewicz, rzecznik Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego, podczas spotkania przedstawiona zostanie informacja dotycząca przyszłości województwa pomorskiego i Gdańska przez pryzmat wykorzystania funduszy unijnych. Holendrzy interesują się szczególnie środkami UE i jaką odgrywają w planach rozwoju gospodarczego regionu. Chcą również poznać problemy i wyzwania wobec jakich stoi województwo, np. wynikające ze skomplikowanych procedur i prawodawstwa, które nie zezwalają na wystarczająco szybkie działanie samorządów; poznać relacje: samorząd - rząd, a także spojrzeć w przyszłość - czyli co region pomorski i jego stolica Gdańsk planuje osiągnąć w najbliższych 10 latach.
Reklama
Holender, ale interes do zrobienia
GDAŃSK. We wtorek o współpracy gospodarczej i turystyce z Holendrami rozmawiać będzie marszałek pomorski, Jan Kozłowski.
- (.) portalpomorza.pl
- 11.03.2008 00:02 (aktualizacja 04.08.2023 23:23)
Data dodania:
11.03.2008 00:02
PRZECZYTAJ!
Przejdź do kategorii
Edukacja Wypad do miasta Atrakcje Ekologia Wiadomości Społeczeństwo Sport Kultura Gospodarka Inwestycje Ogłoszenia Video Turystyka Felieton Rolnictwo Na sygnale Historia Zdrowie COVID-19 Gdzie się zbadać na COVID-19 #PomagaMY Historia Pomorza Trójmiasto i okolice Pomorze Norda Kaszuby Kociewie Żuławy i mierzeja Powiśle Elbląg i okolice Blogi Polityka Artykuł Sponsorowany PLANUJĘ DŁUGIE ŻYCIE ZOBACZ! POLECANE Muzea Izby Pamięci Wystawy Rozrywka Ważne w kalendarzu Dobre rady Wybory Parlamentarne '2023
Reklama
Reklama
Temperatura: 35°C Miasto: Gdańsk
Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 10 km/h
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rol
Treść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.
Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniu
Autor komentarza: Bob sanders
Treść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?
Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”
Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogach
Treść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kina
Źródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!
Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogach
Treść komentarza: To szkoda że zamykają kino
Źródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!
Autor komentarza: Agnieszka
Treść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa.
Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.
Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze