Po godzinie 22:30 policjanci otrzymali informacje o grupie osób, która niszczy znaki, dewastuje ławki oraz przewraca kosze na śmieci. Skierowani na miejsce policjanci na ul. Północnej zauważyli kilka młodych osób, które na widok policyjnego radiowozu podjęły ucieczkę.
- Po ponad godzinnym pościgu zatrzymali trzech z nich- Piotra G. (lat 19.), Rafała P. (lat 20)
oraz Dawida C (lat 19) - mówi st. sierż. Marcin Kunka z KPP Starogard Gd. - Cała trójka przyznała się do dewastacji infrastruktury miasta. Byli nietrzeźwi. Każdy z nich wydmuchał ponad promil. Podczas swojej niechlubnej zabawy zniszczyli i zdewastowali około 10 śmietników, 4 ławki, ponad 5 znaków drogowych, 19 donic z kwiatami z czego 13 wrzucili do fontanny. Ponadto przewrócili stojak na rowery, zniszczyli pergole kwiatowe oraz zagrodzili drogę dojazdową do posterunku policji metalowym słupkiem. Dysponowali taką siłą, że wyrywali z podłoża ławki wraz z kostką brukową.
Zatrzymani sprawcy noc spędzili w policyjnym areszcie, a gdy wytrzeźwieją zostaną przesłuchani. W tym całym procederze uczestniczyły również inne osoby. Ich zatrzymanie jest już tylko kwestia czasu.
Obecnie policjanci ustalają łączną wartość poniesionych strat. Wiadomo już, że zdecydowana większość uszkodzonego mienia powstała na szkodę Urzędu Gminy Zblewo. Teraz odpowiedzą za zniszczenie mienia za co grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. (KPP Starogard Gd.)
Reklama
Demolowali wieś
KOCIEWIE. Wczoraj w godzinach wieczornych policjanci ze Zblewa zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy niszczyli wszystko co stanęło im na drodze.
- 14.08.2008 09:13 (aktualizacja 01.04.2023 10:43)
Reklama






Napisz komentarz
Komentarze