16 stycznia br. policjanci zostali poinformowani, że do sklepu znajdującego się we Wrzeszczu wszedł młody mężczyzna. Wyciągnął on nóż i zagroził pracownicy, że go użyje, jeśli nie odda mu pieniędzy. Poszkodowana wydała sprawcy 690zł. Napastnik, gdy je otrzymał, uciekł.
Kryminalni z komendy miejskiej natychmiast zajęli się tą sprawą.
Bardzo szybko ustalili, kto jest sprawcą tego rozboju i rozpoczęli jego poszukiwania. W miniony poniedziałek 22-letniego mężczyznę zatrzymano w wynajmowanym mieszkaniu na gdańskiej Oruni. Podczas przeszukania lokalu policjanci znaleźli i zabezpieczyli także nóż, którym posłużył się sprawca. Zaraz po zatrzymaniu 22-latek trafił do policyjnego aresztu.
Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, a sąd zadecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
Rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia to zbrodnia, która podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. (KWP)








Napisz komentarz
Komentarze