wtorek, 16 grudnia 2025 08:00
Reklama

Seniorzy surfują w internecie

Seniorzy w Wejherowie, Lęborku, Starogardzie Gd. i Tczewie surfują w internecie. Ponad 70 lat ma najstarszy uczestnik warsztatów komputerowych na Pomorzu, a średnia wieku to ponad 60 lat. Chętnych do udziału w bezpłatnej Akademii Seniora było cztery razy więcej, niż miejsc. Grupa ENERGA rozważa kolejne edycje programu.
Seniorzy surfują w internecie

- Seniorzy na Pomorzu mają już za sobą dwa spotkania, na których poznali budowę komputera, działanie myszki i klawiatury, tworzenie plików i dokumentów, a także czym jest internet, co można tam znaleźć i do czego wykorzystać - informuje Beata Ostrowska, rzecznik prasowy Grupy ENERGA.

- Wśród seniorów jest duże zainteresowanie komputerami – mówi Zofia Biskupska-Lisiecka z Biblioteki Publicznej w Lęborku. – Dlatego z chęcią użyczymy miejsca do przeprowadzenia kolejnej edycji.

Część uczestników po zajęciach mówiła, że "już nie boi się komputera". Z kolei niektórzy, mimo wieku, dobrze znają nowe technologie. Instruktorów zaskoczyło, że wiele starszych osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z komputerem, zamiast myszki woli obsługiwać touchpad.

Na kolejnych warsztatach seniorzy nauczą się jak wyszukać informacje i nawigować po stronach WWW. Poznają przykłady portali, wortali i zwykłych witryn. Dowiedzą się, jak założyć darmowe konta e-mail, wysyłać i odbierać wiadomości oraz dodawać i zapisywać załączniki. Z trenerami omówią też zasady bezpieczeństwa w sieci, w tym jak działają sklepy internetowe oraz bankowość elektroniczna.

- Chcemy, aby seniorzy poznali zasady pracy z komputerem i pełniej korzystali z możliwości, jakie oferuje świat, w tym nasza firma. Popularność naszego Elektronicznego Biura Obsługi stale rośnie, ponieważ większość osób po pierwszej próbie, kolejne sprawy załatwia już przez internet – mówi Jacek Staruch z ENERGA Obsługa i Sprzedaż. 

Liczba chętnych była duża i średnio tylko co czwarty zainteresowany udziałem w programie mógł z niego skorzystać. W Tczewie na jedno miejsce chciało się zapisać pięciu seniorów. Najwięcej chętnych ze wszystkich 16 miast było jednak we Włocławku. Tam na jedno miejsce przypadało aż osiem osób. Wszędzie uczestnicy pytają o kolejne szkolenia, a na listy rezerwowe wpisało się kilkaset osób.

- Zainteresowanie programem przerosło nasze oczekiwania - przyznaje Katarzyna Kowalska z ENERGA SA. - Zapał seniorów jest ogromny. Zastanawiamy się jakie możliwości możemy stworzyć, aby wykorzystać ten potencjał.

Spotkania w Akademii Seniora na Pomorzu odbywają się: w Wejherowie w Centrum Kultury Filharmonia Kaszubska przy ul. Sobieskiego 255, w Lęborku w Bibliotece Publicznej przy ul. Armii Krajowej 16, w Starogardzie Gd. w Centrum Kultury przy al. Jana Pawła II 3, a w Tczewie w Bibliotece Publicznej przy ul. Dąbrowskiego 6. 

Akademia Seniora to bezpłatne warsztaty dla osób starszych poświęcone obsłudze komputera i internetu. Spotkania prowadzone są raz w tygodniu. Trenerami są eksperci z Centrum Szkoleniowego AP Edukacja na co dzień zajmujący się szkoleniami komputerowymi. Program realizowany jest w 16 miastach północno-środkowej Polski: w Brodnicy, Ciechanowie, Grudziądzu, Jarocinie, Lęborku, Kętrzynie, Koninie, Kutnie, Kwidzynie, Ostrowie Wielkopolskim, Ostródzie, Starogardzie Gd., Szczecinku, Tczewie, Wejherowie i Włocławku.

Organizatorem programu jest Grupa ENERGA.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zamglenia

Temperatura: 3°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama