czwartek, 19 lutego 2026 04:40
Reklama
Reklama
Reklama

W poszukiwaniu wartości

Czy w czasach permanentnej zmiany, życia w coraz większym pędzie jest czas i miejsce na wartości? Jaką treścią wypełniamy słowo „etyka”? Czy w biznesie zasady mają znaczenie? Na te między innymi pytania spróbują odpowiedzieć uczestnicy konferencji zatytułowanej „W poszukiwaniu wartości” – II z cyklu „Ekonomia Kultura Wartości”, która w dniach 7-8 maja br. odbędzie się w Gdańsku. Konferencja wpisuje się w obchody 110-lecia Politechniki Gdańskiej.
W poszukiwaniu wartości

Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej – organizator, Gdański Klub Biznesu – współorganizator, ESO Audit, MBA Politechniki Gdańskiej – partnerzy merytoryczni oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu i stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych – partnerzy wydarzenia, zapraszają do udziału w konferencji przedstawicieli świata nauki oraz biznesu, a także studentów.

 – Konferencja jest wspólną inicjatywą trójmiejskiego środowiska akademickiego i biznesowego. Te dwa światy coraz bardziej się przenikają, coraz częściej nawiązują współpracę. Warto zastanowić się, czy łączą je wspólne wartości lub – inaczej – czy tak samo rozumieją związane z nimi pojęcia: etyka, wiarygodność, odpowiedzialność. Czy studenci, którzy w niedalekiej przyszłości wejdą w świat biznesu i społecznych relacji, wynoszą z uczelni wartości, które umożliwią im bycie odpowiedzialnym pracownikiem lub pracodawcą? Czy zaszczepione w nich zasady są tożsame z tymi pożądanymi na rynku pracy? Podczas konferencji będziemy szukać odpowiedzi na te między innymi pytania – mówi Barbara Geniusz-Stepnowska, Dyrektor Konferencji i MBA Politechniki Gdańskiej.

– Zależy nam na tym, by łączyć środowiska biznesowe i akademickie. Wspólna dyskusja o wartościach, które są podstawą funkcjonowania człowieka w społeczeństwie – w życiu zawodowym i prywatnym, pozwoli na lepsze wzajemne poznanie się i odnalezienie wspólnych postaw sprzyjających współpracy. W życiu gospodarczym coraz częściej mówi się głośno o społecznej odpowiedzialności. Czy to tylko działania wizerunkowe czy też głębsza potrzeba wynikająca z większej dojrzałości przedsiębiorców i konsumentów?  – dodaje Ewa Sowińska, Parter ESO Audit, firmy, która jest partnerem merytorycznym wydarzenia, członek Gdańskiego Klubu Biznesu, współorganizatora konferencji.

Dwudniowa konferencja rozpocznie się 7 maja w Olivia Busienss Centre trzema wykładami: prof. Andrzeja Koźmińskiego pt. „Tajemnice przywództwa”, prof. Elżbiety Mączyńskiej pt. „Anomiczne podłoże niestabilności gospodarki” oraz ks. dr. Krzysztofa Niedałtowskiego „Prawa i obowiązki człowieka”. Towarzyszyć im będzie dyskusja z udziałem m.in. prof. Andrzeja Jacka Blikle, prof. Anny Lewickiej-Strzałeckiej  i prof. Piotra Dominiaka oraz zaproszonych gości.

W drugim dniu, 8 maja, na Politechnice Gdańskiej, wykład inaugurujący, który wprowadzi uczestników w tematykę konferencji, zatytułowany „Wartość i wolność a współczesna ekonomia”, wygłosi prof. dr hab. Jerzy Wilkin. Spotkanie podzielone jest na trzy panele tematyczne:

I. „Ku jakim wartościom zmierzamy? Jakie postawy wspierać?" – diagnoza psychologicznej kondycji i oczekiwań pracodawców i pracowników. Jakie wartości i postawy są pożądane w miejscu pracy z perspektywy pracodawców i pracowników.

II. „Jakie wartości powinna upowszechniać uczelnia, aby ukształtować odpowiedzialnego pracownika/pracodawcę?" – jakie wartości z perspektywy rynku pracy powinny być reprezentowane w curriculum vitae?

III. „Wartości a praktyka biznesu” – jak wygląda promowanie postaw etycznych na przykładzie wybranych firm?

Anna Fibak, Words & Co


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: -6°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rolTreść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniuAutor komentarza: Bob sandersTreść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kinaŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: To szkoda że zamykają kinoŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama