środa, 18 lutego 2026 23:51
Reklama
Reklama
Reklama

„Dźwięki Północy" - unikatowe wydarzenie

Organizowany od ponad 30 lat Festiwal „Dźwięki Północy”, jest jednym z najważniejszych projektów Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku. To wydarzenie unikatowe ze względu na swój północny wątek, niespotykany w formule innych przeglądów.
„Dźwięki Północy" - unikatowe wydarzenie

Celem Festiwalu jest popularyzacja współczesnej muzyki inspirowanej tradycyjną kulturą krajów nadbałtyckich, poprzez szeroką prezentację dokonań wybitnych artystów polskich i skandynawskich. W bogatym programie znajdują się koncerty, warsztaty, projekcje filmów, zabawy taneczne.

32. edycja Festiwalu „Dźwięki Północy” odbędzie się w terminie 16-20 lipca 2014 r. w Gdańsku. Do udziału zaproszono artystów niezwykle utalentowanych i uznanych na polskiej i światowej scenie folkowej: Kapelę ze wsi Warszawa, Nordic fiddlers bloc, Wimme Saari, Gjermund Larsen trio, Sväng, Otako, HabadeDuo i Same suki. Tradycyjnie już program koncertowy uzupełniono bogatą ofertą warsztatową oraz pokazami filmów. Podczas koncertów w Centrum Św. Jana publiczność będzie miała okazję zapoznać się z mistrzowskimi wykonaniami muzyki przy użyciu tradycyjnych technik wokalnych i instrumentalnych. Część artystów wystąpi w Polsce po raz pierwszy lub będzie promować nowe wydawnictwa.



PROGRAM:

16 -19 lipca 2014

warsztaty polskich tańców tradycyjnych

17 - 19 lipca 2014

warsztaty instrumentalne – melodie norweskie i skandynawskie

19 lipca 2014

warsztaty taneczne norweskie



16/07/2014

Potańcówka Trójwiejska

17/07/2014

20.00 Nordic Fiddlers Bloc

21.30 Kapela ze wsi Warszawa

18/07/2014

19.00 Otako

20.30 HabadeDuo

22.00 Wimme

19/07/2014

projekcja filmu “Midsummer’s night tango”

Noc Tańca

20/07/2014

projekcja filmu “Soundbreaker”

19.00 Same suki

20.30 Gjermund Larsen trio

22.00 Svӓng


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: -5°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rolTreść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniuAutor komentarza: Bob sandersTreść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kinaŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: To szkoda że zamykają kinoŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama