środa, 10 czerwca 2026 10:56
Reklama

Pijani turyści pływali po zatoce na skuterze wodnym

Kierowanie skuterem wodnym po pijanemu to zarzuty jakie wkrótce postawią policjanci dwóm mieszkańcom Szczecina. Mężczyźni w chwili zatrzymania mieli ponad promil alkoholu w organizmie. Za kierowanie skuterem w ruchu wodnym kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.
Pijani turyści pływali po zatoce na skuterze wodnym

W sobotę około godziny 15.00, policjanci z Sopotu zostali poproszeni o interwencję przez sopockich ratowników WOPR wobec dwóch mężczyzn, którzy nie podporządkowywali się poleceniom dotyczącym bezpieczeństwa. Mężczyźni zbyt blisko podpływali do kąpiących się osób i mimo wielokrotnych upomnień nie reagowali na polecenia ratowników. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zobaczyli, że mężczyźni ewidentnie nie radzą sobie z opanowaniem maszyn i mają trudności w sterowaniu.

Funkcjonariusze skontrolowali kierowców i okazało się, że 34-latek ze Szczecina i jego 30-letni kolega byli pijani. Badanie alkomatem pokazało, że każdy z nich ma ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. W związku z popełnionym przestępstwem, policjanci zatrzymali mężczyznom prawo jazdy. Już wkrótce usłyszą zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 17°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rol Treść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył. Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniu Autor komentarza: Bob sanders Treść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co? Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu” Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogach Treść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kina Źródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie! Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogach Treść komentarza: To szkoda że zamykają kino Źródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie! Autor komentarza: Agnieszka Treść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów. Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama