niedziela, 15 lutego 2026 15:15
Reklama
Reklama
Reklama

Tirem w ogrodzenia - lód na drodze, padał śnieg, wiał silny wiatr

W Człuchowie na drodze krajowej nr 22 ciągnik siodłowy z naczepą wjechał w ogrodzenie na prywatnej posesji. Policjanci zabezpieczyli rejon zdarzenia i zorganizowali ruch wahadłowy. Na drodze panowały bardzo trudne warunki atmosferyczne, wiał bardzo silny wiatr i padał śnieg. Kierowcy nic się nie stało.
Tirem w ogrodzenia - lód na drodze, padał śnieg, wiał silny wiatr

Policjanci z człuchowskiej drogówki zabezpieczali dziś około 4 rano miejsce zdarzenia drogowego, w miejscowości Jaromierz na drodze krajowej nr 22, gdzie samochód ciężarowy wjechał w ogrodzenie przy domku jednorodzinnym. Policjanci ustalili, że tir jadąc w kierunku Człuchowa w miejscowości Jaromierz wpadł w poślizg i wjechał na posesję po przeciwnej stronie drogi. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niezachowanie odpowiedniej prędkości do panujących warunków atmosferycznych. Padał śnieg i wiał silny wiatr, dodatkowo w niektórych miejscach na drodze był lód. Zniszczeniu uległo, ogrodzenie, trawnik i kilka drzewek, natomiast w samochodzie ciężarowym przedni zderzak i podwozie. Kierowca 30-letni mieszkaniec Grudziądza był trzeźwy, nic mu się nie stało.

Utrudnienia na drodze trwały 5 godzin w tym czasie policjanci kierowali wahadłowo ruchem. Wyciąganie tira trwało około godziny, w tym czasie droga krajowa nr 22 była całkowicie nieprzejezdna. Strażacy zabezpieczyli wyciek paliwa z samochodu.

Kierowca tira za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym dostał 300 złotowy mandat karny.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: -5°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rolTreść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniuAutor komentarza: Bob sandersTreść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kinaŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: To szkoda że zamykają kinoŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama