piątek, 20 lutego 2026 10:10
Reklama
Reklama

Powstały Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze w gminie Potęgowie

POTĘGOWO W środę 24 maja odbyły się spotkania założycielskie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Potęgowie oraz w Łupawie. W skład drużyn weszło ponad 40 dziewczynek i chłopców.
Powstały Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze w gminie Potęgowie

Autor: UG Potęgowo

Obok nowych członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej udział w spotkaniu w Potęgowie wzięli rodzice dzieci, Dawid Litwin - Wójt Gminy Potęgowo, opiekunowie drużyny: druhna Dorota Weiwer i druhna Tamara Kaśnicka oraz strażacy z OSP w Potęgowie.

- Bardzo się cieszę, że inicjatywa utworzenia takiej drużyny spotkała się z entuzjazmem dzieci oraz rodziców, a przede wszystkim uzyskała wsparcie naszych strażaków-ochotników. Teraz młodzież będzie mogła z bliska poznawać ochotniczą służbę i być może w przyszłości zdecydują się dołączyć do OSP – mówi Dawid Litwin, wójt gminy Potęgowo.

Mali druhowie pod okiem starszych strażaków będą zdobywać wiedzę na temat pożarnictwa oraz przygotowywać się do pożarniczych turniejów. Na pierwszym spotkaniu młodzież została zapoznana z remizą i sprzętem będącym w dyspozycji OSP w Potęgowie. Wkrótce rozpoczną się przygotowania do ślubowania na najmłodszych strażaków w gminie.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: -3°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1025 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rolTreść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniuAutor komentarza: Bob sandersTreść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kinaŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: To szkoda że zamykają kinoŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama