czwartek, 29 września 2022 14:13
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W Smętowie wykolei się pociąg osobowy po najechaniu na pociąg towarowy. Kilka osób rannych.

SMĘTOWO GRANICZNE O godzinie 21:55 na stacji Smętowo wykoleił się pociąg TLK 54170 relacji Gdynia Główna - Bielsko Biała/Zakopane.
W Smętowie wykolei się pociąg osobowy po najechaniu na pociąg towarowy. Kilka osób rannych.

Nie ma ofiar śmiertelnych. Ze wstępnych informacji wynika, że nie ma osób ciężko rannych. Pasażerowie pod opieką drużyny konduktorskiej opuścili pociąg. Z 11 wagonów wykoleiła się lokomotywa i 7 wagonów. Na miejscu są służby. Wstrzymany został ruch pociągów na trasie Tczew - Bydgoszcz. Okoliczności zdarzenia wyjaśni specjalna komisja. Obecnie zapewniona jest opieka dla poszkodowanych.

Pod numerem telefonu Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego 58 3023232 rodziny pasażerów mogą dowiedzieć się co się dzieje z ich bliskimi.

W związku z wykolejeniem pociągu 54170 na stacji Smętowo podróżni zostaną przewiezieni z miejsca zdarzenia Zastępczą Komunikacją Autobusową do Bydgoszczy.

Na stacji Bydgoszcz Zorganizowano skład zastępczy.


Zmiany w Organizacji Ruchu w związku z wykolejeniem pociągu 54170 na stacji Smętowo

W związku z wykolejeniem pociągu 54170 na stacji Smętowo pociągi:

  • TLK 56170 Sudety relacji Gdynia Główna – Jelenia Góra
  • TLK 54190 Wydmy relacji Łeba – Katowice
  • TLK 53190 Mierzeja relacji Hel – Przemyśl Główny
  • TLK 45100 Stoczniowiec relacji Katowice – Gdynia Główna

Będą kierowane przez Iławę, Toruń Główny, Bydgoszcz Główna z pominięciem stacji Laskowice Pomorskie.

Na odcinku Bydgoszcz Główna – Laskowice Pomorskie – Tczew przejazd podróżnych Zastępczą Komunikacją Autobusową. Uzgodniono z przewoźnikiem Przewozy Regionalne wspólne honorowanie biletów.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama