Środa, 10 sierpnia 2022 04:41
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Dni Elbląg 2018 i tajemnice Browaru

ELBLĄG Pierwszy weekend wakacji (22-24 czerwca) będzie prawdziwym świętem Elbląga. Koncerty topowych gwiazd, konkursy z nagrodami, atrakcyjne wydarzenia plenerowe jak co roku przyciągną setki mieszkańców regionu. Wśród atrakcji przygotowanych dla uczestników Dni Elbląga będzie zwiedzanie legendarnego Browaru, w którym powstaje piwo Specjal oraz kolejna edycja gry terenowej „Śladami Legend Północy”.
Dni Elbląg 2018 i tajemnice Browaru

Dni Elbląga to jedno z najbardziej wy czekiwanych wydarzeń kulturalnych w regionie, pełne dobrej zabawy i atrakcyjnych niespodzianek. Jednym z najważniejszych punktów tegorocznego święta będzie dzień otwarty Browaru w Elblągu, który w tym roku zaskakuje przygotowanymi atrakcjami. To właśnie tam, od blisko pięćdziesięciu lat, powstaje Specjal - piwo nierozerwalnie związane z historią miasta i jednocześnie najważniejsza marka elbląskiego browaru. Dni Elbląga będą okazją do prawdziwej podróży w czasie, dzięki której poznamy ciekawostki związane z bogatą historią elbląskiego browarnictwa, unikalną tradycyjną recepturę Specjala, a dzięki najnowszej technologii, zwiedzający będą mogli obejrzeć na ścianach unikatowe zdjęcia przypominające najważniejsze momenty w historii Browaru.

W trakcie Dni Elbląga chcemy zaprezentować naszym gościom jak złożony i wymagający najwyższej staranności, a jednocześnie fascynujący jest proces warzenia piwa. Odsłonić nie tylko ciekawostki produkcyjne, ale przede wszystkim pokazać pasję i zaangażowanie wszystkich browarników, którzy tworzą Specjala – zapowiada Jacek Sawicki, dyrektor Browaru w Elblągu. - Czujemy się spadkobiercami pięknej i bogatej tradycji browarniczej naszego regionu, dlatego chcemy ją przybliżyć elblążanom podczas święta naszego miasta – dodaje Jacek Sawicki, który w najbliższą sobotę osobiście wcieli się w rolę przewodnika po elbląskim browarze.

Dodatkowo, 23 czerwca Specjal zaprasza do wciągającej gry terenowej, której uczestnicy będą podążać „Śladami Legend Północy”. To niepowtarzalna szansa na poznanie najważniejszych miejsc związanych z miastem i odkrywanie jego historii. Po raz pierwszy, oprócz tradycyjnej wersji papierowej, gra terenowa będzie dostępna również w wersji mobilnej, za pośrednictwem aplikacji Questy. Na najbardziej wytrwałych poszukiwaczy będzie czekał oczywiście skarb. W trakcie Dni Elbląga na Wyspie Spichrzów będzie działała strefa marki Specjal, w której oprócz degustacji tego cenionego i lubianego piwa, przewidziano konkursy sprawnościowe i quizy z nagrodami o legendach Północy.

dumni z lokalnych korzeni marki Specjal. Stale je podkreślamy, także przez nasze wsparcie dla takich fantastycznych wydarzeń jakimi są Dni Elbląga. Historia miasta i jego mieszkańców, browaru oraz warzonego w nim piwa, to piękne dziedzictwo kulturowe, które chcemy pielęgnować – mówi Katarzyna Wierzchowska, brand manager marki Specjal.

Dni Elbląga odbędą się w dniach 22-24 czerwca br. Marka Specjal jest Głównym Sponsorem wydarzenia.


Program Dni Elbląga 2018:

22.06.2018 piątek
godz. 17.00 koncert Marta Gałuszewska; scena na Wyspie Spichrzów
godz. 19.00 koncert Margaret; scena na Wyspie Spichrzów
godz. 20.30 koncert Kasi Moś z zespołem i Elbląskiej Orkiestry Kameralnej; scena na ul. Stary Rynek obok Ratusza Staromiejskiego

Imprezy towarzyszące:
1. IX Turniej Miasta Kopernikańskich i Partnerskich - 11.00 – 16.00 plac przy Katedrze

23.06.2018 sobota
godz. 16.00 koncert Sarsa; scena na Wyspie Spichrzów
godz. 18.00 koncert Bracia; scena na Wyspie Spichrzów
godz. 20.00 Battle Elblag – bitwa freestylowa 6 raperów wraz z koncertem ; scena na Wyspie Spichrzów
godz. 22.00 VNM z zespołem; scena na Wyspie Spichrzów
godz. 23.30 DJ ZEL; scena na Wyspie Spichrzów

Imprezy towarzyszące:
1. 19. Forum Inicjatyw Pozarządowych ul. Stary Rynek godz.: 10:00 - 15:00
2. Dni otwarte Browaru w Elblągu
3. Gra terenowa „Śladami Legendy Północy”
4. Dzień otwarty Meble Wójcik godz. 10-13 – zakład przy ul. Żuławskiej 18

24.06.2018 niedziela
godz. 16.00 koncert Fumez; scena na Wyspie Spichrzów
godz. 18.00 koncert COMA; scena na Wyspie Spichrzów
godz. 20.00 Strefa kibica, Lodowisko Helena, mecz Polska - Kolumbia

Imprezy towarzyszące:
1. GE Dni otwarte
2. Koncert chóru Redemptoris pt. „Ku Wolności” godz. 17.00, Kościół Matki Bożej Królowej Polski ul. Robotnicza

Dodatkowo: wesołe miasteczko, strefa gastronomiczna, strefa piwna, strefa zabaw


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama