niedziela, 25 września 2022 23:33
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Podszedł do kierowcy i wyrwał mu kluczyki ze stacyjki. Chwile wcześniej odbijał się od krawężników - miał 3 promile.

ELBLĄG Mieszkaniec Elbląga uniemożliwił dalsza jazdę nietrzeźwemu kierowcy. 57-letni kierujący fordem został przekazany policjantom. Okazało się, że to kierowca zawodowy. Miał 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.
Podszedł do kierowcy i wyrwał mu kluczyki ze stacyjki. Chwile wcześniej odbijał się od krawężników - miał 3 promile.
Autor: fot. KMP Gdańsk

Wczoraj (20 listopada) około godziny 15, policjanci z Elbląga otrzymali informację od jednego z mieszkańców miasta o nietrzeźwym kierującym. Kierowca osobowego forda był tak pijany, że samochód odbijał się od krawężników. Na ulicę Kossaka w Elblągu został skierowany patrol ruchu drogowego. W trakcie dojazdu policjantów na miejsce, zgłaszający sam zatrzymał pijanego i wyrwał mu kluczyki ze stacyjki. Wykorzystał moment, w którym nietrzeźwy stanął na jednej z osiedlowych uliczek. Chwilę później mundurowi przyjechali na miejsce i go przejęli. Badanie wykazało 3 promile. Okazało się, że to kierowca zawodowy. Stracił prawo jazdy i niemal wszystkie możliwe kategorie. Teraz za swój nieodpowiedzialny czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

- Dziękujemy kierowcy, który błyskawicznie i właściwie zareagował na tę groźną sytuacje. Przecież ten kompletnie pijany mężczyzna mógł przejechać dziecko. Nie bójmy się reagować i dzwonić pod 112, przecież bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. – mówi sierż. szt. Maciej Krztoń z wydziału ruchu drogowego, który obsługiwał zdarzenie.  

Policjanci apelują: reaguj gdy widzisz nietrzeźwego kierowcę! Jeśli zauważysz nietrzeźwego kierowcę na drodze, którego zachowanie świadczy, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka odurzającego – nie bądź obojętny, reaguj i powiadom o tym Policję! Każdy może zadzwonić - nawet anonimowo - pod numer telefonu 112 lub 997.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama