środa, 17 grudnia 2025 08:11
Reklama

Wypadek na drodze 235. Dwie osoby ranne, droga zablokowana na kilkadziesiąt minut

KROJANTY Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego jaki wydarzył się wczoraj popołudniu na drodze wojewódzkiej nr 235 w obrębie skrzyżowania z drogą prowadzącą do Krojant. W wyniku zdarzenia aut osobowych obrażeń ciała doznały dwie osoby. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady, przeprowadzili oględziny oraz sprawdzili trzeźwość kierujących. Policjanci nie tylko ustalali okoliczności w jakich doszło do zderzenia trzech pojazdów, ale również kierowali ruchem na drodze. Mundurowi apelują o ostrożną, rozważną i bezpieczną jazdę.
Wypadek na drodze 235. Dwie osoby ranne, droga zablokowana na kilkadziesiąt minut

Autor: fot. KWP Gdańsk

Wczoraj kilka minut po godzinie 16:00 dyżurny z chojnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym jaki wydarzył się na drodze wojewódzkiej nr 235 w rejonie skrzyżowania z drogą prowadzącą do miejscowości Krojanty. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci z ruchu drogowego oraz służby ratunkowe.

Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu funkcjonariusze, do wypadku doszło gdy kierowca samochodu osobowego marki Kia jadąc w kierunku Chojnic zatrzymał się na skrzyżowaniu za pojazdem który chciał skręcić w lewo, to w tym czasie kierujący lexusem nie dostosowując prędkości do warunków panujących na drodze uderzył w tył suzuki, które zatrzymało się za kią co spowodowało, że suzuki  siłą odrzutu uderzyło w  pojazd stojący przed nim. W wyniku tego zdarzenia 33 -letni kierujący lexusem, a także 34-letni kierowca suzuki doznali obrażeń ciała i trafili do szpitala. Droga w miejscu, gdzie doszło do wypadku przez kilkadziesiąt minut była całkowicie zablokowana. Policjanci szybko zapanowali nad sytuacją i udrożnili przejazd organizując ruch wahadłowy.

Interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny pojazdów oraz sprawdzili trzeźwość kierujących. Policyjny technik wykonał zdjęcia, szkic sytuacyjny oraz zabezpieczył ujawnione ślady. Dodatkowo policjanci zatrzymali  dowody rejestracyjne od rozbitych pojazdów.

U większości kierowców zmiana warunków drogowych wymusza zmniejszenie prędkości oraz zmianę techniki prowadzenia pojazdu. Niestety są i tacy, którzy dopiero po „szkodzie” zdają sobie sprawę z zagrożenia, które stwarza śliska nawierzchnia. Apelujemy! Aby bezpiecznie dojechać do celu podróży, należy przestrzegać przepisów i dostosować prędkość do warunków panujących na drodze.


fot. KWP Gdańsk

fot. KWP Gdańsk


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zamglenia

Temperatura: 0°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama