niedziela, 25 września 2022 23:03
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Metallica w Polsce – ciekawostki, których nie wiesz o zespole!

Metallica jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów na całym świecie. Mocne brzemienia, rytmiczność oraz różnorodność utworów komponowanych przez grupę niezmiennie od 1981 roku trafia w gust milionów osób. Oprócz słuchania ulubionych albumów warto jednak zagłębić się w historię i przeszłość zespołu, tak by móc go lepiej poznać i jednocześnie zrozumieć część przekazów zawartych w piosenkach.
Metallica w Polsce – ciekawostki, których nie wiesz o zespole!

Brzmienie utworów Metallicy na żywo jest nieporównywane do wszelkich nagrań. Posłuchaj legendarnego zespołu 21 sierpnia tego roku w Warszawie! Jeśli jesteś miłośnikiem grupy, sprawdź dostępne bilety na https://www.alebilet.pl/bilety/metallica.

Przed Metallicą

James Hetfield debiutował w zespole Obssesion, zanim na dobre połączył się z Larsem Urlichem. Kolejnym zespołem wokalisty był Phantom Lord, jednak zespół rozpadł się w momencie, gdy James przeniósł się do kolejnej szkoły. Powstał również Leather Charm, który komponował m.in. covery znanych utworów, chociażby Iron Maiden. Mimo licznych zakładach grup, żadna z nich nie przetrwała upływu czasu. Dopiero znalezienie przez Jamesa wystawionego przez Larsa ogłoszenia w gazecie zapoczątkowało trwałą współpracę, która trwa do dzisiaj.

Groźny wypadek na scenie

Koncerty nie zawsze układają się po myśli zespołu. Przykładem może być występ 8 sierpnia 1992 roku w Montrealu na Olympic Stadium, gdzie prawdziwym zagrożeniem okazały się środki pirotechniczne. Podczas utworu Fade to Black doszło do groźnego wybuchu tuż obok stojącego Jamesa, co doprowadziło do rozległych poparzeń 2 i 3 stopnia. Mimo poważnych obrażeń, ku uciesze fanów, muzyk już po 17 dniach postanowił wrócić do koncertowania.

Sporty ekstremalne

James Hetfield w swojej młodości słynął z fascynacji sportami ekstremalnymi, a jego szczególnym upodobaniem była jazda na desce. Niestety, aktywność fizyczna powodowała częste kontuzje i urazy, które doprowadzały niekiedy do opóźnień procesu twórczego i znacznie utrudniała rozwój całego zespołu. To właśnie poważny wypadek spowodował przesunięcie się nagrań do płyty ...And Justice For All. Organizatorzy koncertów postawili jednak na swoim i w koncertowych kontraktach zawierali paragraf zabraniający Jamesowi jazdy na desce w trakcie tras razem z zespołem.

Riff Nothing Else Matters

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych riffów został wymyślony przez Jamesa w trakcie rozmowy telefonicznej, gdy ten znudzony bawił się gitarą. Melodia tak spodobała się muzykowi, że ten szybko rozłączył się z rozmówcą i zapisał pomysł. Był jednak przekonany, że riff nie spodoba się pozostałym członkom zespołu, jednak okazało się, że również oni wyrazili aprobatę. Nothing Else Matters to jeden z nielicznych utworów zespołu, w którym solówkę gra wokalista.

Metallica jest uznawana za jeden z najważniejszych zespołów heavy metalowych na świecie, dlatego warto skorzystać z okazji i posłuchać mocnego brzmienia na żywo. Bilety na Metallica dostępne w Internecie możesz wygodnie zakupić bez wychodzenia z domu! Będzie to doskonała okazja na rozrywkę na najwyższym poziomie.


Oceń

Reklama
Reklama