Poniedziałek, 4 lipca 2022 15:10
Reklama
Reklama
Reklama

Okna na poddasze - jakie okna wybrać do montażu na poddaszu?

Okna poddaszowe to tak naprawdę nazwa kategorii, pośród której znajduje się wiele rodzajów okien, stanowiących źródło światła na naszych poddaszach. Ich wybór wpłynie nie tylko na estetykę naszego domu, ale i jego funkcjonalność. Decydując się na wybór okien poddaszowych powinniśmy zastanowić się nad tym, w jakich pomieszczeniach chcemy je zamontować oraz komu będą służyć.
Okna na poddasze - jakie okna wybrać do montażu na poddaszu?

Okna poddaszowe – czym są?

Na rynku istnieje wiele firm, które w swoich ofertach posiadają liczne okna poddaszowe. Nierzadko nazywa się je oknami połaciowymi, tzn. iż montowane są na połaci dachu. Zapewniają dobre doświetlenie pomieszczenia, dając przy tym ciekawy widok z poddasza. Doskonale sprawdzą się w miejscach, w których pragniemy urządzić sypialnie, pokój dziecięcy czy biuro. Okna poddaszowe wymagają dokonania pewnych zmian w konstrukcji dachu, dlatego przed zakupem wybranego modelu należy dokładnie zastanowić się nad jego funkcjonalnością. Wymiana bądź przerabianie przestrzeni, w której miało zostać wstawione okno poddaszowe może okazać się kłopotliwe i mnożyć koszty, których pragniemy uniknąć.

Okna poddaszowe - rodzaje okien

  • Okna uchylno – klapowe

To najpopularniejszy rodzaj okien poddaszowych wykorzystywanych w Polsce. W przypadku tych okien poddaszowych oś obrotu znajduje się na górnej krawędzi okna. Rozwiązanie to sprawia, iż bez trudu oraz obawy przed uderzeniem możemy przez nie wyglądać. Jest to możliwe za sprawą wykorzystanych siłowników oraz sprężynie, która zabezpiecza okno przed przypadkowym zamknięciem. Okna te, można zamontować taki sposób, by górna krawędź okna znajdowała się powyżej wysokości głowy człowieka.

  • Okna obrotowe

Niezwykle modne w ostatnich latach okna poddaszowe po otwarciu mogą obrócić się o 180 stopni. Nie można im odmówić efektywności oraz efektowności. Stanowią połączenie nowoczesnego design oraz funkcjonalności. Bezsprzecznie są niezwykle łatwe w czyszczeniu, gdyż po otwarciu dostępna jest zarówno jego strona wewnętrzna, jak i zewnętrzna. Dodatkową zaletą tych okien jest fakt, iż uchwyt służący do jego otwarcia, znajduje się u podstawy okna, dzięki czemu mogą je otworzyć osoby o różnym wzroście. Aby jednak dziecko nie miało dostępu do swobodnego uchylania okna, producenci oferują okna z zamkiem na klucz.

  • Świetliki

To tzw. okna nieotwieralne. Służą doprowadzaniu światła do wnętrza, jednakże nie pozwalają na jego uchylenie. Doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach jako element doświetlający przestrzeń, jednakże okażą się niefunkcjonalne w przypadku pokoi, w których ważna jest odpowiednia cyrkulacja powietrza.

  • Wyłazy dachowe

Chyba najmniej popularne pośród dotąd wymienionych. Wyłazy dachowe służą swobodnemu wyjściu na dach. Ma to ogromne znaczenie w przypadku drobnych napraw dachu czy montażu anteny satelitarnej. Niezwykle łatwe w montażu nie tylko doprowadzą światło, ale i pozwolą na sprawdzenie szczelności dachu.

  • Okna kolankowe

To tak naprawdę połączenie pionowego okna fasadowego i połaciowego. Ten rodzaj okna łączy zalety zwykłego okna oraz okna poddaszowego. Bez wątpienia umożliwia optymalne wykorzystanie naturalnego światła.

Producenci okien poddaszowych co sezon prezentują nową ofertę okien. Sięgają po rozwiązania, które mają przynieść użytkownikom jeszcze większe zadowolenie. Co ciekawe, zmieniają się materiały użyte do produkcji okien, jednakże nie zmienia się ich projekt. Uzyskane dotąd rozwiązania dotyczące wyglądu okien poddaszowych są tak funkcjonalne i estetyczne, iż do projektu wprowadza się jedynie nieznaczne zmiany, które mają zwiększyć komfort ich użytkowania.

Poradę o wyborze odpowiednich okien na poddasze dostarczył dystrybutor okien pasywnych marki Internorm. Zapraszamy do salonu Internorm mieszczącego się w Gdańsku w Centrum Handlowym Kartuska.

ul. Kartuska 214
80-122 Gdańsk

Telefon: +58 533 62 87

Strona WWW: https://okna-internorm.com.pl/

Godziny otwarcia
Poniedziałek – piątek: 9:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00


Oceń

Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 27°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 22 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama