Poniedziałek, 4 lipca 2022 13:13
Reklama
Reklama
Reklama

W Rumi odbędzie się koncert najpiękniejszych arii i pieśni Stanisława Moniuszki

W niedzielę 2 czerwca o godzinie 19:00 w kościele pod wyzwaniem świętego Józefa i świętego Judy Tadeusza w Rumi odbędzie się „Koncert najpiękniejszych arii i pieśni Stanisława Moniuszki”. Wydarzenie wpisuje się w 200. rocznicę urodzin kompozytora, dyrygenta, pedagoga, organisty i twórcy polskiej opery narodowej.
W Rumi odbędzie się koncert najpiękniejszych arii i pieśni Stanisława Moniuszki

– Podczas wydarzenia wystąpią soliści współpracujący m.in. z Operą Bałtycką, Pomorska Orkiestra Symfoniczna, a także rumski Chór Św. Cecylii – mówi dyrygent chóru Krzysztof Brzozowski, tenor z Rumi.

Publiczność, która przybędzie na koncert, usłyszy m.in. z opery „Halka” arię Halki „Gdybym rannym słonkiem”, z opery Straszny Dwór „Mazura”, arię Miecznika „Kto z mych dziewek”, a także pieśni – m.in. „Dwie zorze”, „Krakowiaczek”, „Prząśniczka” i wiele innych utworów Moniuszki.

– Koncert wpisuje się w szereg wydarzeń organizowanych w ramach ogólnopolskich obchodów Roku Moniuszkowskiego – mówi Marek Gerwatowski, tenor pochodzący z Rumi, dyrektor artystyczny Rumskich spotkań muzycznych, który tego wieczoru poprowadzi koncert.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Rumi.

Wykonawcy:

  • Anna Kinga Osior – sopran
  • Kamil Pękala – baryton
  • Izabela Paszkiewicz – fortepian
  • Chór św. Cecylii
  • Pomorska Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Krzysztofa Brzozowskiego
  • Marek Gerwatowski – prowadzenie koncertu

Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 24°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama