czwartek, 29 września 2022 00:42
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Planujesz zakup mieszkania? Sprawdź, jak buduje się Gdynia

W Trójmieście mówi się, że w Gdańsku się pracuje, w Sopocie imprezuje, a w Gdyni mieszka. Ta ostatnia jest miastem bezpiecznym, schludnym, dobrze skomunikowanym i oferującym wiele atrakcji. Nowych mieszkań Gdynia oferuje całkiem sporo, a niektóre z nich są naprawdę ciekawe. Gdzie i co się tu obecnie buduje?
Planujesz zakup mieszkania? Sprawdź, jak buduje się Gdynia

Dlaczego warto kupić nowe mieszkanie w Gdyni?

Mieszkańcy Gdyni uważają, że żyją w najlepszym mieście w Polsce. I rzeczywiście mają wiele powodów, by tak sądzić. Przede wszystkim, mieszkając tutaj można spacerować po nadmorskiej plaży przez cały rok, a latem każdego dnia cieszyć się piaskiem i wodą. Porównując ją do innych miast Trójmiasta, Gdynia jest też miastem najbardziej schludnym. W sezonie przyjeżdża tu nieco mniej turystów niż do Gdańska czy Sopotu, co przekłada się na mniej nieczystości i hałasu. Statystyki policyjne wskazują też, że gdynianie mogą czuć się bezpieczniej niż ich sąsiedzi.

Gdzie szukać nowego mieszkania?

Gdynia buduje się obecnie równie intensywnie, co inne polskie miasta. Na przykład, przed końcem przyszłego roku ma zostać oddany kolejny budynek w inwestycji Nadmorskie Tarasy przy ulicy Śmidowicza, na południowo-zachodniej granicy Oksywia. To dzielnica z najdłuższą historią, jaką może pochwalić się Gdynia. Nowe osiedle docelowo będzie się składać z czterech trzypiętrowych budynków, mieszczących łącznie 428 mieszkań o metrażach od 26 do 64 metrów kwadratowych. Znajdziemy tu obszerne tarasy i balkony, skąd przez cały rok można podziwiać nadmorski krajobraz. Dla wygody osób zmotoryzowanych przewidziano liczne miejsca parkingowe, a z myślą o najmłodszych lokatorach zaplanowano plac zabaw. O bezpieczeństwo mieszkańców postarano się, projektując wideodomofony z systemem SOS oraz monitoring klatek schodowych, hali garażowej i części wspólnych – wejścia na osiedle, a także dojść do poszczególnych budynków.

Dużą zaletą tej nowej inwestycji w Gdyni jest jej lokalizacja. Szybko można stąd dojechać do centrum czy do trójmiejskiej obwodnicy, jednak w najbliższej okolicy znajdziemy wszystko, czego nam potrzeba – szkoły, sklepy, restauracje i punkty opieki zdrowotnej. Panuje tu też zupełnie inna atmosfera niż w śródmieściu. Do najbliższej plaży dojedziemy w 15 minut, a w odległości mniej niż 10 kilometrów znajdują się morskie atrakcje – Muzeum Marynarki Wojennej i Akwarium Gdyńskie.

Gdynia ma wszystkie zalety dużego miasta, takie jak rozwinięte usługi i handel oraz spory rynek nieruchomości. Jednocześnie pozostaje na tyle kameralna, że łatwo się po niej poruszać, a do tego zapewnia możliwość wdychania morskiej bryzy przez cały rok. Ma też najwięcej w Polsce dni słonecznych w roku. Jeśli planujesz zakup nowego mieszkania, Gdynia może być właśnie tym, czego szukasz.


Oceń

Reklama
Reklama