czwartek, 29 września 2022 00:22
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ciekawe wydarzenie muzyczne w Sopocie tej jesieni

Tej jesieni Sopot stanie się mekką fanów muzyki elektronicznej. Na scenie klubu Sfinks, który przyciąga najlepszych artystów od prawie trzech dekad, wystąpi gigant sceny elektro Tony Colman, znany lepiej jako London Elektricity, Kollektiv Turmstrasse ze swoimi oryginalnymi, nastrojowymi setami oraz didżejski duet z Wysp Brytyjskich Spektre + OC & Verde.
Ciekawe wydarzenie muzyczne w Sopocie tej jesieni

Weteran sceny drum and bass w pięciogodzinnym secie

Choć za konsoletą spędził prawie trzy dekady, Tony Colman pozostaje jednym z najbardziej płodnych artystów z nurtu muzyki elektronicznej i prekursorem współczesnego drum and bassu. Na koncie ma już siedem albumów, a 8 listopada w sopockim Sfinksie zaprezentuje nowy materiał na jedynym w swoim rodzaju występie w Polsce. Dla fanów przygotował aż pięciogodzinny set, w ramach którego usłyszymy utwory z jego najnowszego krążka studyjnego „Building Better Worlds”. Towarzyszyć im będą kawałki świetnie znane z poprzednich albumów London Elektricity, takie jak „Billion Dollar Gravy”, „Just One Second” czy „Different Drum”. Tony Colman jest znany z efektownych występów, którymi zawojował sceny klubowe całego świata, i mimo upływu lat absolutnie nie zwalnia tempa. Bilety są dostępne na https://muno.pl/imprezy/sopot/.

Kollektiv Turmstrasse: mistrzowie minimal techno

Sporym dorobkiem i ogromną sympatią polskiej publiczności cieszyć się może także niemiecki Kollektiv Turmstrasse, tworzony przez Christiana Hilshera i Nico Plagemanna od końca lat 90. Są oni jednymi z niewielu uznanych przedstawicieli gatunku znanego jako minimal techno, a ich utwory do tej pory zostały zebrane na trzech pełnych, studyjnych albumach oraz licznych singlach wydawanych od 2004 roku do chwili obecnej. Z równym powodzeniem tworzą własne utwory i miksują cudze, a jako producenci muzyczni realizują się również pod szyldem własnej wytwórni Musik Gewinnt Freunde, poświęconej wydawaniu muzyki na winylach. Zgodnie z jej nazwą, logo wytwórni często trafia na płyty ich przyjaciół z branży muzycznej. Kollektiv Turmstrasse pojawi się na scenie klubu Sfinks700 w sobotę 23 listopada.

Polsko-brytyjski line-up: Lost Sound - Spektre + OC & VERDE

Na klubowej scenie Sopotu nie zabraknie także polskich akcentów, które zapewni kolektyw Lost Sound. Jego członkowie mówią o sobie jako o grupie undergroundowej, która ponad masową popularność przekłada muzyczne ambicje. 9 listopada pojawią się w Sopocie w towarzystwie duetu DJ-ów z Wielkiej Brytanii, Spektre i OC +Verde, świetnie znanego fanom współczesnych brzmień techno i house. W ostatnich latach wspięli się na szczyty popularności za sprawą świetnie przyjętych utworów „Another Life” oraz „Mystery Land”, będącego remiksem oryginalnego utworu Y-Traxxa. Na Scenie towarzyszyć im będą członkowie kolektywu Lost Sound, w tym Pekin, Majakov, Larix, Gigi, Pete Wilder, Rybson i Jacek Bartkowsky.Oceń

Reklama
Reklama