piątek, 30 września 2022 05:29
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Planujesz zwiedzanie Gdańska i Trójmiasta? Wypożycz samochód i podróżuj komfortowo

Wypożyczenie samochodu to nie tylko sposób na podróżowanie w czasie wyjazdu służbowego. Jest to też ciekawe rozwiązanie dla osób, które chcą zwiedzać duże miasta, takie jak np. Gdańsk. Jest tutaj, podobnie, jak w całym Trójmieście wiele interesujących miejsc wartych zobaczenia.
Planujesz zwiedzanie Gdańska i Trójmiasta? Wypożycz samochód i podróżuj komfortowo

Podróżowanie pomiędzy nimi ułatwi właśnie jazda wynajętym samochodem. Co zatem warto zobaczyć w Gdańsku i w jego okolicach? O czym pamiętać wynajmując samochód w tym celu?

Co warto zobaczyć w czasie pobytu w Gdańsku i Trójmieście? Gdzie dojedzie się samochodem?

Polskie wybrzeże oferuje wiele interesujących atrakcji. Jednym z miast, które w nie obfituje jest właśnie Gdańsk. Co warto tutaj zobaczyć? Oto największe atrakcje:

  • Fontanna Neptuna;

  • Westerplatte;

  • Ratusz;

  • Droga Królewska w Gdańsku (Długi Targ, ulica Długa);

  • Zielona Brama;

  • Ulica Mariacka.

Do Gdańska warto przyjechać w okresie, gdy odbywają się tutaj rozliczne imprezy kulturalne np. w marcu Targi Książki. Natomiast na przełomie lipca i sierpnia odbywa się tu słynny Jarmark św. Dominika.

Mając wynajęty samochód, bez problemu można dotrzeć też do Gdyni i Sopotu, które stanowią część Trójmiasta. Do największych atrakcji tych miast zaliczyć należy m.in. Akwarium Morskie i Skwer Kościuszki (Gdynia), a także Krzywy Domek czy Molo (Sopot).

Wypożyczenie samochodu w Gdańsku – o czym pamiętać?

W Gdańsku działa kilka wypożyczalni samochodów. Jedną z nich jest Carfree.pl. Oferuje ona możliwość wypożyczenia pojazdu w pełni dostosowanego do potrzeb klient i osób mu towarzyszących w czasie jazdy. Decydując się na jej usługi, warto wcześniej zarezerwować samochód przez formularz na stronie https://carfree.com.pl/. Przyśpieszy to znacznie formalności przy odbiorze pojazdu.

Decydując się na wynajęcie pojazdu, warto pomyśleć nie tylko o jego modelu, ale przede wszystkim o rodzaju najmu, a także dodatkowych ubezpieczeniach. Część klientów rezygnuje z możliwości wykupienia dodatkowych ubezpieczeń oferowanych przez wypożyczalnię. Jednak warto zapoznać się z zakresem ubezpieczenia i jego wysokością. Takie dodatkowe ubezpieczenie pozwoli bowiem zwolnić klienta z obowiązku pokrycie szkód z własnej kieszeni, jeżeli dojdzie do stłuczki czy wypadku w czasie najmu pojazdu.


Oceń

Reklama
Reklama