środa, 28 września 2022 23:40
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Mielno: dlaczego warto je odwiedzić jesienią?

Kiedy po koniec lata ostatni wczasowicze pakują walizki i wracają znad morza do domu, warto wyruszyć pod prąd turystycznym modom i udać się jesienią nad Bałtyk. Spokojem, opustoszałymi plażami i czystym, rześkim powietrzem kusi Mielno - nieduża, urokliwa miejscowość nadmorska niedaleko Koszalina.
Mielno: dlaczego warto je odwiedzić jesienią?

Bałtyk po zakończeniu sezonu wakacyjnego wciąż wielu osobom wydaje się nieatrakcyjny, a perspektywa pobytu w tym rejonie rysuje się w barwach jesiennej szarości. Jesień w Mielnie ma jednak kolor złota, którym mieni się piasek na plaży i którym błyszczą promienie słoneczne padające na błękitną taflę wody. Trudno wtedy powstrzymać zachwyt nad widokiem wzburzonego Bałtyku, który nieco uśpiony w letnim skwarze, jesienną porą odzyskuje żywioł i potęgę. Położone niedaleko plaży apartamenty z widokiem na morze pozwalają czuć jego obecność i przyglądać się rytmicznemu falowaniu wody. To tylko mała zapowiedź doświadczeń, jakich jesienią dostarcza Mielno. Dlaczego warto się do niego udać o tej porze roku?

Odkryjesz Mielno na własnych nogach

Upały rozleniwiają, najczęściej sprowadzając wakacyjny urlop do błogiego leżenia na ciepłym piasku, kąpieli w morzu, ewentualnie niedługich spacerów wzdłuż wybrzeża. Trudno wtedy zmusić się do bardziej intensywnego ruchu. Zupełnie inaczej jest jesienią, kiedy temperatura powietrza nie męczy, a delikatnie ochładza organizm, zachęcając go do przyjemnej rozgrzewki. W Mielnie aktywnością nie do pominięcia jest oczywiście długi spacer wzdłuż opustoszałej plaży, podczas którego można chłonąć morze wszystkimi zmysłami: napawać się jego świeżym zapachem, wsłuchiwać w szum fal, odczuwać dotyk zimnej wody i wdychać rześkie, pełne jodu powietrze. Przechadzka nie musi kończyć się w granicach Mielna, a na przykład w oddalonym o zaledwie kilka kilometrów Unieściu.

Ciekawą dla niej alternatywą, szczególnie podczas wyjazdu z dziećmi, jest spacer Leśną Pętlą Przygód i Tajemnic. Ścieżka biegnie przez las ze starymi wydmami, a czekają na niej bunkry, grodziska, dużych rozmiarów rzeźby szyszek i...reszta to tajemnica. Do odkrywania sekretów i uroków przybrzeżnej części Mielna najlepszą bazą wypadową są luksusowe apartamenty położone tuż przy plaży.

Przemierzysz Mielno rowerem

Mielno, dzięki swojej wyjątkowej lokalizacji nie tylko nad samym Bałtykiem, ale też nad jeziorem Jamno, oferuje więcej możliwości wypoczynku w ruchu niż inne miejscowości nadmorskie. Teren przy zbiorniku, kiedyś zaniedbany, dzisiaj przyciąga turystów piękną scenerią, którą najlepiej podziwiać z perspektywy rowerowego siodełka. Nad Jamnem wytyczono utwardzone ścieżki, służące nie tylko amatorom dwóch kółek, ale i spacerowiczom. Po drodze można podziwiać scenerię jeziora z punktu widokowego oraz zboczyć w kierunku lasu zabarwionego odcieniami czerwieni, brązu i żółci.

Odpoczniesz w luksusowym apartamencie

Gdy nadchodzą długie, jesienne wieczory, czas sprawia wrażenie, jakby zwalniał. To moment, w jakim i my możemy pozwolić sobie na odrobinę niespieszności w szalonym tempie życia. Nawet podczas urlopu, kiedy kusi nas, by wykorzystać każdy dzień maksymalnie, warto powiedzieć sobie “stop” i po prostu cieszyć się z bycia tu i teraz.

Luksusowe apartamenty w Mielnie skłaniają ku temu w szczególny sposób. Otaczają bowiem komfortem i elegancją, w których ma się ochotę zanurzyć na dłużej niż krótką chwilę po powrocie z całego dnia zwiedzania. Takie ekskluzywne, nowocześnie zaaranżowane apartamenty z widokiem na morze oferuje Dune Beach Resort. O poranku można z nich obserwować, jak słońce nieśmiało wynurza się zza horyzontu i jak zmęczone, chyli się za widnokręgiem. Ta sceneria pozostaje w pamięci na długo, a każde jej wspomnienie napawa kojącym spokojem.

Odprężenie płynie jednak nie tylko z atrakcyjnego położenia resortu i jego wysokiego standardu, ale też z nowoczesnej strefy wellness. To miejsce, w którym można zadbać jednocześnie o potrzeby ciała i duszy. Jesienią, gdy zimna woda w Bałtyku skutecznie gasi marzenie o pływaniu, na gości czeka wewnętrzny basen. Do dyspozycji jest również sauna na rozgrzewkę po spacerze w niskiej temperaturze oraz strefa fitness dla osób potrzebujących intensywnego treningu.

Wyskoczysz poza miasto

Mielno plasuje się w czołówce nadmorskich ośrodków wakacyjnych, o czym świadczą rosnące z roku na rok tłumy wczasowiczów na plaży i wypełnione po brzegi kluby nocne. Jesienią jednak pustoszeje i nabiera spokoju, stając się świetnym kierunkiem dla chcących uciec przed zgiełkiem miasta, betonową dżunglą i powietrzem brudnym od spalin. Pobyt nad morzem poza sezonem przynosi ukojenie w bliskości z naturą, która w Mielnie prezentuje się w zjawiskowej odsłonie. Apartamenty z widokiem na morze otaczają się tym pięknem przyrody i podobnie jak ona są oazą głębokiego relaksu. Można z nich także wyruszyć na krótką chwilę do pobliskiego Koszalina, aby skorzystać z miejskich atrakcji: dyskotek, kin, teatru, a potem wrócić, doceniając niespieszny i spokojny rytm jesiennego Mielna wyznaczany uderzeniami fal morskich.


Oceń

Reklama
Reklama